آیت الله بهجت رحمه الله و چشم برزخی

آیت الله بهجت رحمه الله و چشم برزخی


روزى با خود فکر مى کردم که آقاى بهجت چرا این قدر ناراحت و محزون به نظر مى رسند چرا مثل دیگران با خنده و شادى سلام و احوال پرسى نمى کند، چند وقتى بود که در این فکر بودم شبى آقا را در خواب دیدم صورت آقا یک نورانیت خاصى داشت مى خندید و شاد بود آنچنان که هر فردى را به خود جلب مى کرد آن قدر نورانى و بشاش بود که در خواب داشتم ذوق مى کردم و از خوشحالى و محبت و شوق به ایشان در پوست خود نمى گنجیدم . بعد از خواب فهمیدم که این مردان خدا حدیث : المومن بشره فى وجهه … را بهتر از ما درک مى کنند اما وقتى انسان هاى دیو سیرت که هر کدام در باطن حیوانى است را مى بیند جایى براى شادى نیست .

گناه نکن

یکى از افراد که براى خود دبدبه و کبکبه اى داشت روزى نزد آقاى بهجت آمد و درخواست موعظه کرد آقا فرمودند: گناه نکن .
آن فرد جواب داد ما که گناه نمى کنیم یک نصیحت دیگر بفرمایید.
آقاى بهجت در گوش وى چیزى گفتند که کسى متوجه نشد اما آقا را دیدند که سر بزیر انداخت و با شرمسارى راه خود گرفت و رفت .
حضرت امام رحمه الله فرمودند : آقاى بهجت سال هاست که اختیار موت دارند.     
images (9)

 

 

از فردی نقل شده که می گوید: خانم من باردار بود و من نزدیک ماه رمضان قصد رفتن به مسافرت داشتم. برای خداحافظی خدمت آقای بهجت رفتم. ایشان مرا دعا کرد و فرمود: در این ماه خداوند به شما پسری عنایت می کند، نامش را محمد حسن بگذارید، در حالی که اصلا آقا از بارداری همسرم خبر نداشت. اتفاقا در شب نیمه رمضان بچه ما متولد شد و اسمش را محمد حسن گذاشتیم.
 اهتمام و عنایت به رعایت شرعیات: مهمترین ویژگی در روش تربیتی ایشان، عنایت به رعایت آداب شرعی و شیوه و سیره اهل بیت است. ریزه کاری ها و ظرافت های بسیاری در گفتار و رفتار و نشست و برخاست اولیای خدا وجود دارد که فهمیدن آنها خود یک علمی می خواهد چه رسد به این که آدم بتواند دقیقا آنها را رعایت کند و همین ها است که بنده را در راه بندگی به پیش می برد و در نزد خداوند عزیز می کند و به مقامات بلند می رساند.

What do you think of this post?
 • Interesting (2)
 • Useful (1)
 • Sucks (0)
 • Boring (0)
 • Awesome (0)
11 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  من دیگه خیلی خسته شدم ی جورایی ناامیدم ازهمه دیگه دارم اعتقادموازدست میدم از دعا کردن هم خسته شدم

  پاسخ دادن
 2. موعود
  موعود گفته:

  خدایا کمک کن انگونه که تودوست داری توراعبادت کنم دوست دارم ایت الله بهجت به ماهم در مسیر عبادت عنایتی کند ان شاالله خداوند رحمتش کند یاحق

  پاسخ دادن
 3. ناشناس
  ناشناس گفته:

  آیت لله بهجت هدیه الهی بود خداوند بااءمه محشور بفرماید ومارادرمسیر علمای عامل مثل آیت لله بهجت قرار دهد

  پاسخ دادن
 4. ناشناس
  ناشناس گفته:

  من عاشق این عالمان بخصوص ایت الله بهجت هستم واقعا به کراماتت شون ایمان دارم ودوست دارم بیشتر ازکرامات عالمان بدونم احساس خاصی بهم دست میده باعث شده نمازهام سر وقت بخونم وهیچوقت قضا نشه

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.