مراسم یادبود شهیدمحمدحسین دانا

بسم رب الشهداء والصدیقین

شهادت هنر مردان خداست (امام خمینی)


مراسم شب بیستم محرم مورخه پنجشنبه ۹۳/۸/۲۲  همزمان با سالروز شهادت شهید جاوید الاثر محمد حسین دانا و به یادبود این شهید والا مقام از ساعت ۲۰:۳۰ در حسینیه چهارده معصوم(ع) به شرح ذیل برگزار گردید:

در ابتدا مراسم با نوحه سرایی برادران: امین دانا , کربلایی نظرعلی عشقی , حاج محمد دانا و کربلایی محمد علی زاهد در وصف سرور و سالار شهیدان آغاز گردید.

سپس دعای پر فیض کمیل با صدای گرم برادر کربلایی محمد حسن دانا همراه با صلوات خاصه ی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) قرائت گردید.

در ادامه کلیپ تصویری با مضمون شهدا و با صدای حامد زمانی برای حاضرین در مجلس پخش شد.

قرائت ترتیل کلام الله مجید صفحات ۱۰۹و ۱۱۰ از سوره ی مبارکه ی مائده برنامه ی بعدی این شب بود که توسط مهندس اسماعیل دانا صورت پذیرفت.

پذیرایی و خواندن اشعار در وصف شهدا و همچنین دعا در حق امام شهدا ء و تمامی اموات در گذشتگان حاضرین در مراسم ,  علی الخصوص شهید محمد حسین دانا برنامه ی بعدی این شب بود که توسط برادر کریلایی عبدالرضا مسعود صورت پذیرفت.

سپس کربلایی علی موبد اشعاری در وصف شهید محمدحسین دانا قرائت نمودند که توسط خود ایشان سروده شده بود.

در ادامه مهندس محمد مهدی عشقی اطلاعاتی در مورد جلساتی که ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در روستای ایراج برگزار گردیده بود دادند که اهم آن توصیه به کشت زعفران و زیره در زمین های دشت روستا بجای کاشت گندم و جو بود که از لحاظ مالی مقرون به صرفه تر میباشد و همچنین به همشهری ها اخطار دادند که عده ای برای آب روستای ایراج  برنامه دارند که باید دقت بیشتری نمایند , در ادامه ایشان نکاتی اطلاعاتی پیرامون فعالیتهای امنیتی حوزه ۲۴۱ کربلا دادند که مورد استقبال حاضرین واقع شد.

مراسم ماقبل پایانی حدیثی کوتاه از امام حسن عسگری (ع) بود که توسط حاج آقا رسول دانا ایراد گردید که نکات اخلاقی آن چهار مورد را در بر داشت که در ذیل میخوانید:

۱-  پرهیز کردن  ازچیزهای شبه ناک .

۲- انجام دادن واجبات .

۳- زاهد کسی است که ترک حرام کند.

۴ – کوشاترین مردم کسی است که گناهان را رها کند.

برنامه ی پایانی ذکر مصیبت گودال قتلگاه حضرت سیدالشهداء (ع) بود که توسط حاج آقا رسول دانا صورت پذیرفت.

حاضرین در جلسه ی برادران: ۸۹ نفر

[av_gallery ids=’12473,12475,12476,12477,12478,12479,12480,12481,12482,12483,12484,12485,12486′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’no scaling’ columns=’2′ imagelink=’aviaopeninbrowser aviablank noLightbox’ lazyload=’avia_lazyload’]

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.