دانلودکتاب “ثواب الاعمال و عقاب الاعمال”

دانلودکتاب “ثواب الاعمال و عقاب الاعمال”
 کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال توسط ابوجعفر محمد بن علی بن حسین بن بابویه قمی معروف به شیخ صدوق به تألیف رسیده و با روایات فروان از اهل بیت (ع) از معتبرترین اصول روایی شیعه به شمار می رود.
شیخ صدوق در کتاب ثواب الاعمال روایات فراوانی را در بیان اعمال پسندیده و ناپسند، پاداش اعمال نیک و مجازات اعمال بد بیان کرده است. او همچنین روایاتی از ائمه معصومین علیهم‌السلام درباره اعمال خیری که خداوند وعده پاداش و اعمال شری که به آن‌ها وعده عذاب و عقاب داده را آورده است.

این کتاب مانند سایر کتاب‌های شیخ صدوق پیوسته مورد توجه علما، فقها و فضلای شیعه و مردم قرار گرفته و از معتبرترین اصول روایی شیعه به شمار می‌آید.
ثواب الاعمال
کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، دائره المعارف بزرگی است که در معارف اسلامی، اخلاقی و احکام حلال و حرام بحث کرده و هیچ فقیه، دانشمند و استاد اخلاقی از آن بی‌نیاز نیست.
کتاب حاضر حاوی مطالب مفید و مباحث ارزشمند از جمله روایات نفیس اهل بیت علیهم‌السلام می‌باشد و در شهرت در حد کتب اربعه به حساب می‌آید و مؤلف این کتاب در اجازات روایی از مشایخ بزرگ شیعه می‌باشد و بسیاری از علما و مؤلفان از وی و کتابش روایت نقل کرده‌اند.
کتاب ثواب الاعمال شامل ۷۷۸ حدیث که در ضمن ۳۹۱ عنوان و کتاب عقاب الاعمال نیز شامل ۳۳۱ حدیث در ضمن ۱۳۱ عنوان تنظیم شده است.
کتاب ثواب الاعمال شامل موضوعاتی مانند ثواب گفتن لا اله الا الله، رفتن به مسجد، تفکر، ثواب جهاد در راه خدا، زیارت پیامبر و ائمه، حفظ قرآن، توبه، عمل، علم، شادکردن دل برادر مؤمن و موضوعات دیگر می‌باشد و کتاب عقاب الاعمال شامل موضوعاتی مثل: مجازات کسی که در انجام فرامین الهی سستی می‌کند و در قسم دروغ، زکات ندادن، اذیت مؤمن، قطع رحم، حاکم ستمگر، مجازات ترک امر به معروف و نهی از منکر است.
[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”book” text=”دانلود کتاب ” relationship=”dofollow” url=”http://www.14-masoum.com/wp-content/uploads/savabol-amal-va-eghabol-amal.rar”]
برچسب ها :

نـظـرات

  • حسین موسوی گفت:

    سلام .چرا این کتاب باز نمیشود؟؟؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.