دانلود کتاب فروغ هدایت در سیره امام عسکری (ع)

کتاب الکترونیک “فروغ هدایت در سیره امام حسن عسکری علیه السلام” نوشته محمد عابدی را با فرمت PDF در ادامه دانلود نمائید.

؛ امام حسن عسکری علیه السلام در روز هشتم ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمری به شهادت رسیدند. در کیفیت وفات آن امام بزرگوار آمده است: فرزند عبیدالله بن خاقان گوید: روزی برای پدرم (که وزیر معتمد عباسی بود) خبر آوردند که ابن الرضا – یعنی حضرت امام حسن عسکری – رنجور شده، پدرم به سرعت تمام نزد خلیفه رفت و خبر را به خلیفه داد. خلیفه پنج نفر از معتمدان و مخصوصان خود را با او همراه کرد.

2

یکی از ایشان نحریر خادم بود که از محرمان خاص خلیفه بود، امر کرد ایشان را که پیوسته ملازم خانه آن حضرت باشند، و بر احوال آن حضرت مطلع گردند. و طبیبی را مقرر کرد که هر بامداد و پسین نزد آن حضرت برود، و از احوال او آگاه شود. بعد از دو روز برای پدرم خبر آوردند که مرض آن حضرت سخت شده است، و ضعف بر او مستولی گردیده. پس بامداد سوار شد، نزد آن حضرت رفت و اطبا را – که عموما اطبای مسیحی و یهودی در آن زمان بودند – امر کرد که از خدمت آن حضرت دور نشوند و قاضی القضات (داور داوران) را طلبید و گفت ده نفر از علمای مشهور را حاضر گردان که پیوسته نزد آن حضرت باشند.
و این کارها را برای آن می کردند که آن زهری که به آن حضرت داده بودند بر مردم معلوم نشود و نزد مردم ظاهر سازند که آن حضرت به مرگ خود از دنیا رفته، پیوسته ایشان ملازم خانه آن حضرت بودند تا آنکه بعد از گذشت چند روز از ماه ربیع الاول سال ۲۶۰ هجری قمری آن امام مظلوم در سن ۲۹سالگی از دار فانی به سرای باقی رحلت نمود.

در کتاب فروغ هدایت شما بیشتر با سیره این امام بزرگوار آشنا خواهید شد.

[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=”دانلود کتاب” relationship=”dofollow” url=”http://www.14-masoum.com/wp-content/uploads/forogh.zip”]

برچسب ها :

نـظـرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.