دیدگاه فرانسیس فوکویاما درباره شیعه

دیدگاه فرانسیس فوکویاما درباره شیعه

آقای فرانسیس فوکویاما معاون وقت بخش برنامه‏ریزى سیاسى وزارت خارجه آمریکا می گوید : این نبرد حتمی است ولی برنده آن غرب نخواهد بود . او با اسناد و مدارک ثابت می کند که برنده نبرد آخرالزمان شیعیان هستند .

فرانسیس

در اورشلیم کنفرانسی توسط صهیونیسم برای شیعه برگزار شد فوکویاما در کنفرانس اورشلیم واقع در اسرائیل تحت عنوان « باز شناسی هویت شیعه » می گوید : « شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست ، پرنده ای است که دو بال دارد یک بال سبز و یک بال سرخ » . این سخنان را در سال ۱۹۸۶ یعنی در اوج پیروزی های ما می گوید وی ادامه می دهد : « بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد ، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر است نمی توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است کسی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور دنیا را پر از عدل داد خواهد کرد »
بر اساس نظریه فوکویاما بال سبز شیعه همان فلسفه انتظار یا عدالت خواهی است . می گوید : « بال سرخ شیعه ، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است » شیعه با این دو بال افق پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهرآگین« سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اخلاقی و…» به آن نمی رسد . آن نقطه که خیلی اهمیت دارد بعد سوم شیعه است می گوید : « این پرنده زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد » در بین کلیه مذاهب اسلامی شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت ، فقهی است ؛ یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد . این نگاه برتر از نظریه نخبگان افلاطون است . فوکویاما معتقد است :« ولایت پذیری شیعه که براساس صلاحیت هم شکل می گیرد ، او را تهدید ناپذیر کرده است » در توضیح فناناپذیری شیعه می گوید :« شیعه با شهادت دو چندان می شود . شیعه عنصری است که هر چه او را از بین ببرند بیشتر می شود » و به جنگ ایران و عراق مثال می زند . سال ۱۳۶۶ می گوید :« این ها فاو را تسخیر کردند می روند کربلا را هم بگیرند ، اینجا ( قدس ) را هم قطعا می گیرند» . پیشنهاد می کند که با امتیاز دادن به ایران جنگ را متوقف کنید .

وی پس از پایان جنگ ، یک مهندسی معکوس برای شیعه و یک مهندسی صحیح برای خودشان نوشت . مهندسی معکوس برای شیعیان ایران این است که ابتدا ولایت فقیه را بزنید تا این را نزنید نمی توانید به ساحت قدسی کربلا و مهدی تجاوز کنید . نظریه ای ارائه می دهد با عنوان میکروپولتیک میل ها و میکروفیزیک قدرت . می گوید برای پیروزی بر یک کشور باید میل مردم را تغییر دهیم اگر میل مردم از شهادت طلبی ، ایثار، جوانمردی و دهها عاملی که به عنوان فرهنگ شکل گرفته به رفاه طلبی ، غرب زدگی و… تغییر نیابد مانند این است که در هاون آب می کوبید . این میل ها هم تغییر نمی کنند مگر این که ارکان قدرتی آن را حمایت کنند .

در زمان آقای هاشمی رفسنجانی یکی از اساتید دانشگاه استراتژیک آمریکا به عنوان جامعه شناس هلندی و با روادی هلندی به ایران آمد و ۸ ماه تحقیق کرد ، بعد گفت : شما ابتدا باید از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۲ در جهت اندلسیزه کردن ( فساد اخلاقی ) جامعه بکوشید و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ سکولاریزه کردن ( جدایی دین از سیاست ) را مبنا قرار دهید ، پرچم دار سکولاریزه کردن آقایان عطاءالله مهاجرانی و علیرضا علوی تبار بودند از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶ بحث واتیکانیزه کردن را دنبال کنید که آقای منتظری پرچم داری آن را عهده دار بود که بحث کردند روحانیون نباید کاری به حکومت داشته باشند از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ بحث بالکانیزه کردن ( جمهوری های جداشده شوروی و متلاشی شدن ) را مطرح می کند و بعد هم حلقه کیان و مانند آن است که به دنبال آن می آیند حلقه ی که از شاگردان سروش تشکیل می دهند .

موقعی که آن نظریه به شکست انجامید ایشان از ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۸ می گوید شما شعار توسعه سیاسی بدهید از ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰ شعار اصلاحات سربدهید از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲ بحث حقوق بشر خواهی را مطرح کنید حتی می رسد به جایی که ما پشت سر هم به عنوان ناقض حقوق بشر محکوم می شویم و بعد هم افرادی نظیر شیرین عبادی جایزه کذایی دریافت می کنند از ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ آزادی و لیبرالیسم را مطرح کنید و از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ پیش به سوی نبرد بزرگ آرماگدون ، سال ۲۰۰۷ سال سرنوشت نبرد آرماگدون است .

آقای فوکویاما در نظریه اش می گوید :« برابر اسناد تاریخی سال ۲۰۰۷ را سال رویارویی غرب با شیعه می دانیم باید با برنامه دقیق شیعه را جمع کنیم و خودمان گسترش بیابیم »

در نبرد آرماگدون دو عنصر مقابل هم قرار می گیرند : جیزرکرایس ( الگوی مقدس )‌و آنتی کرایس (‌شیطان )‌. از نظر آنها آنتی کرایس همان سفیانی و جیزرکرایس همان مهدی است . فوکویاما می گوید : « ما هلالی داریم به نم هلال شیعه که از سوریه و عراق و عربستان می گذرد و تیری را در دست دارد که عقبه اش در قندهار است و به سمت قدس نشانه رفته است در آرماگدون ما با این تیر مواجه هستیم . از قدس تا قندهار منطقه استراتژیک شیعه است » می گوید:« آمریکا باید افغانستان را اشغال کند تا این تیر نتواند از این طرف شلیک شود » فوکویاما در ادامه می گوید :« شما باید ولایت فقیه را بزنید ، بعد اگر بپرسید چگونه می شود ولایت فقیه را زد ؟ من می گویم در قانون اساسی آنچه موجب قوام و بقای ولایت فقیه است شورای نگهبان است اگر بتوانید این رکن را از قانون اساسی حذف کنید خود بخود ولایت فقیه هم در یک رفراندم زده می شود ! شما باید این فیلتر را از بین ببرید شورای نگهبان هم جز با حمله به نظارت استصوابی از بین نمی رود .ایشان می گوید :«‌اگر توانستید ولایت فقیه را بزنید بلافاصله پرنده شیعه افت می کند و سقف پروازش کاهش می یابد و تیرهای شما به راحتی به او می خورد ؛ آن وقت میکروپولتیک میل های شما اثر می کند ، فنا ناپذیری و تهدید ناپذیری هم به طریق اولی از بین می رود . چنین جامعه ای از درون فرو می ریزد بدون این که یک تیر شلیک کنید . می گوید : اگر ولایت فقیه را زدید در گام بعدی شهادت طلبی این ها را به رفاه طلبی تبدیل کنید اگر این دو تا را زدید خود بخود اندیشه امام زمانی از جامعه شیعه رخت بر می بندد ، این لاابالی گری ها و اباحه گری ها در جامعه گسترش می یابد .

در ادامه می گوید :« شما بیایید برای غرب هم امام زمان و کربلا و ولایت فقیه بتراشید » برای این کار ایشان مکتب جدیدی به نام « اوانجلیس » عرضه کرد که قدمتش به ۱۹۸۷ بر می گردد یعنی شش ماه بعد از نظریه جدید آقای فوکویاما . آنها معتقدند عیسی ناصری خواهد آمد هر چه درباره طول و عرض و ارتفاع امام زمان هست به عیسی ناصری نسبت داده اند ! گفته اند زمانی که دنیا پر از ظلم و جور شود عیسی ناصری خواهد آمد تا آن را پر از عدل و داد کند !‌ بعد شبکه ای درست کردند به نام T.B.N که کارش تحلیل محتوایی وقایعی است که در جامعه رخ می دهد وقتی سونامی در این منطقه رخ داد پروفسور هالدینگ زی (شاگرد فوکویاما ) بیش از بیست ساعت تفسیر کرد که این یکی از علائم ظهور عیسی مسیح است . هر واقعه ای رخ بدهد می گوید این هم یکی از آن نشانه هاست .

خوب این ها گفتند که امام زمان را درست کردیم در فیلم ها هم باید به مردم نشان بدهیم . فوکویاما مدعی شد که هالیوود باید در تسخیر این نظریه اوانجلسی باشد .برابر دستور فوکویاما فیلم سازی دقیقا براساس مدل جنگ تحمیلی ما شروع شد فیلمی ساختند به نام « دسته برادران » لفظ برادر مال کیست ؟ « خسته نباشید برادر » کجاست ؟ مال بسیجی هاست .فیلم دسته برادران دقیقا براساس مدل روایت فتح شهید آوینی ساخته شده است با همان اسلوب ، متن شکل های احساسی ، خسته نباشی رزمنده با همان تیپ ها ، با همان دیالوگ هایی که شهید آوینی می گفت . در این فیلم آمده اند با یک رزمنده پیر جنگ جهانی دوم مصاحبه می کنند ؛ می گوید : « یک جایی قرار گرفتیم که همه چیز علیه ما بود من آنجا به عیسی ناصری متوسل شدم یکباره دیدم نوری سبز از سمت غرب آمد و من برای اولین بار عیسی ناصری را دیدم ! »

« نجات سربازان رایان » در اواخر دهه ۹۰ بعد از این قصه توسط استیون اسپیلبرگ ،کارگردان صهیونیست هالیوود ساخته شد . گفتند به کسی که بتواند بهترین سناریو را بنویسد جایزه می دهیم ، نجات سربازان رایان تجلیل از مادر سه شهید است در فیلم « نبرد پرل هاربر » تئوری جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم ر امی بینید . فیلم « زمانی سرباز بودم » کربلا را بازسازی می کند و بر اساس الگوی کربلای ۵ ساخته شده است ؛ جالب است آدم هایی که می آیند به اصطلاح فیلم شهید شوند سرهنگ مور سرشان را روی پا می گیرد و بعد می پرسد آخرین وصیتت ؟ می گوید خون را از چشمم پاک کن تا یک بار دیگر فرمانده ام را ببینم ! از این جور جک ها زیاد دارد وقتی کسی دارد به اصطلاح شهید می شود می گوید سلام من را به عیسی ناصری برسان . یک جایی مثلا لب ها خشکیده است و این زبانش را می آورد در دهان او و می گوید ببین من هم دارم از تشنگی می میرم ! شبیه سازی با کربلا ! یا مثلا در فیلم « سقوط شاهین سیاه » باز صحنه کربلاست .

جالب توجه است که در تمام این فیلم ها در نظریه فوکویاما امام حسین و کربلا آن طرف و این سو شمر است . لباس ها هم براساس الگوی شیعی انتخاب شده است در این فیلم می بینید که لباس سربازان آمریکایی سبز رنگ و لباس سربازان مقابل همه قرمز است

نکته دیگر اینکه فیلم هایشان همه به هم پیوند خورده است در فیلم «جن گیر» یک دانشمند مسیحی که روحانی است می آید در کربلا تجسس می کند که مثلا بعد به یک مومیایی می رسند . در فیلم «ارباب آرزوها» شیطانی که در بند شده ، در هزاره سوم به دست کسی به نام امام بیرون می آید . در فیلم جن گیر قطعه ای از این مجسمه مومیایی در می آید که شبیه آرم جمهوری اسلامی ایران است . غروب در آیین مسیحیت هنگامه ای شیطانی است به عکس شیعه که زمانی الهی است . غروبی است که بک گراند و پس زمینه اش ، یک مسجد با مناره و باز پس زمینه عقبش صدای اذانی است که به گوش می رسد . نمی توانید در الگوی نبرد آخر الزمانی فیلمی پیدا کنید که بک گراندش مسجد و اذان و غروب نباشد . در همین فیلم جن گیر در عراق که تجسس می کنند همواره تاریک است اما به محض این که این ستاره را به آمریکا می برد می بینیم دنیا روشن شده است . بعد هم مجسمه از دستش می افتد و این آزاد می شود . در فیلم های « بیگانه » یک تا چهار دقیقه شیطان را ایران نشان می دهد . در فیلمی به نام « دروغ های حقیقی » ، ایرانی ها بمب اتمی را ساخته و برای یک گروه تروریستی عرب در آمریکا که قرار است شهر جورج واشنگتن را نابود کنند فرستاده اند .

نـظـرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.