حکایت میرزا ابوالفضل قهوه چی که عاشق امام زمان بود

حکایت میرزا ابوالفضل قهوه چی که عاشق امام زمان بود

ظاهر پیرمردی عامی و ساده اما در واقع یکی از شیفتگان و شرف یافتگان آستان مقدس امام زمان روحی فداه بود آن جناب نسبت به مسجد جمکران علاقه فراوان نشان می داد و چه بسا تشرفات مکرر و توفیقات بی مثالش را از رهگذر انس با آن مسجد شریف به دست آورده بود .
از آن جناب نقل شده است که در یکی از تشرفاتم به جمکران در عالم مکاشفه ، خدمت امام زمان رسیدم و آن حضرت خطاب به من فرمود :

میرزا ابوالفضل ! از این همه جمعیت که می بینی به جمکران آمده اند حتی یک نفر به خاطر من نیامده ، بلکه هر یک از ایشان به خاطر حاجت خویش آمده است .

میرزا ابوالفضل ، در بازار قم قهوه خانه ای داشت ، اما هر چهار شنبه و هر جمعه آن را تعطیل می کرد و به زیارت مسجد مقدس جمکران می شتافت . روزی عده ای از بازاری ها به او گفتند : میرزا ابوالفضل ! جمعه ها را برای خودت به جمکران برو ! و چهارشنبه ها را برای ما نرو ! بمان و به ما چایی بده ! در جوابشان گفت : برای چای دادن به شما جمکران را رها نمی کنم . برخی از بازاری ها او را تهدید کردند و گفتند : اگر چنین کنی قهوه خانه ات را می بندیم .

آن جناب خود نقل کرده است : شب ، آقا امام زمان را در خواب دیدم . حضرت فرمودند : میرزا ابوالفضل ! بازاری ها تصمیم گرفته اند بر در قهوه خانه ات قفل بزنند . گفتم : آقا جان ! قربانت گردم ! بگذار بزنند . مگر من بزغاله ام که بع بع کنم و بگویم جو می خواهم ؟! خدا ناظر است و رزق مرا می دهد . من جمکران تو را به هیچ قیمتی رها نمی کنم . آقا لبخندی زدند . در همان حال از خواب پریدم و دیدم که نزدیک اذان صبح است … صبح که به قهوه خانه رفتم ، دیدم به در آن قفل زده اند .

آن مرد خدا ، هنگامی که دید به در قهوه خانه اش قفل زدند ، بلافاصله خودش نیز قفلی دیگر تهیه کرد و به در قهوه خانه زد و صدا زد : قهوه خانه خداحافظ !

وخطاب به بازاری ها گفت : ببندید ! خیال می کنید که به خاطر فروش چای از امام زمانم دست بر می دارم ؟! مگر من یوسف فروشم ؟!

نـظـرات

  • ناشناس گفت:

    من فرزند پسر این بزرگوار هستم .مطلب بالا راکاملا تائید می کنم .مهم این است که برای پدر ما نظرات این چنینی مهم نبود اوواقعا تنها کسی بود که عاشق آقاامام زمان (ع ) بود .

  • راحیل گفت:

    سلام.واقعااونایی که درمورداین مردخداعارف وارسته داستان سازی میکنندومیگن سه روز متوسل به حضرت ابوالفضل سلام ا…میشه برای درخواست غذاوشکم.بعدعارف وارسته آقای مجتهدی واسطه رسوندن اون غذامیشه ومیگه میرزا قهوه چی برای شکم گله وشکایت نکن.چه جوری جواب خدارومیدن واین ولی خدارو(که من شخصا دوست دختر بزرگوارشون هستمواطلاع ازتهجدوعبادت این مردرودارم)اتهامی به این بزرگی میزنن.توصیه میکنم تا شامل انتقام خداازاولیائش نشدن .توبه کنن ودرهمین سایتها اعلام ندامت کنن.حتی خانواده بزرگوارشان قضیه رواونطورکه بوده برای نویسنده مینویسنداما ایشان میگن به مناینطورگفتن. واقعا غفلت تا کجا…..

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.