آیا می دانید جاهلیت مدرن چیست ؟

آیا می دانید جاهلیت مدرن چیست ؟


Jaheliat-Modern

پیامبر اکرم می فرمایند : «مَا أُوذِیَ‏ نَبِیٌّ مِثْلَ مَا أُوذِیت‏؛هیچ پیامبری مثل من اذیت نشد.»مناقب ابن شهرآشوب، ج ۳، ص ۲۴۷٫
طبق ادعای پیامبر اکرم صلی الله علیه واله و با توجه به مدارک تاریخی موجود و سیر در سیره و زندگی پربرکت ایشان به این نتیجه می رسیم که رسالت حضرت محمد صلی الله علیه و اله از سایر انبیا سخت تر و با مشقت بیشتری همراه بود .
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله در قسمتی از زمان و در منطقه ای از زمین پرچم لا اله الا الله را برافراشت که سراسر جهل و نکبت و زشتی بود . اعراب جاهلی سنگ و چوب و خرما را خدای خویش قرار داده وساخت دست خود را می پرستیدند . دخترکان خویش را زنده درون گور خوابانده و برای سخیف ترین اشیا ، دهها سال با یکدیگر می جنگیدند . در برهه ای از تاریخ بشریت که سراسر ظلمت و تاریکی بود ، ظهور نمود و رسالت خویش را به انجام رساند .
برای رسیدن به عظمت و بزرگی رسالت نبی مکرم اسلام کافی است به تاریخ و قصص انبیا مراجعه نموده و با مطالعه سختی ها و رنجهایی که پیامبران گذشته برای اثبات کلمه توحید ، میان خلق خداوند،  متحمل شدند به ارزش و عظمت رسالت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله بیشتر پی ببریم .
اما ایا در برهه کنونی از زمان ، جهالت از بین رفته است ؟ و یا گونه ای دیگر از جهالت بر عالم حکمفرما شده ؟
به نظر شما ایا ممکن است کسی در این زمان برای تبلیغ دین خداو اثبات کلمه توحید – با وجود پیشرفت علم و بالا رفتن سطح اگاهی مردم و با استفاده از ابزار روز –  بیشتر از پیامبر اکرم صلی الله علیه واله به زحمت بیافتد ؟
امام صادق صلوات الله علیه فرمودند:”آزردگی هایی که مهدی ما از سوی نادانان روزگار خود متحمل می شود، بیش از زحماتی است که به پیامبر از جاهلان زمان خود وارد شده “گفتم : چگونه؟
حضرتش فرمودند:”پیامبر در زمانی برانگیخته شدند، که مردم سنگ و درخت و چوب می پرستیدند،اما قیام کننده ی ما آنگاه که قیام می کند،مردم علیه او قرآن را تأویل می کنند!!

الغیبه نعمانی، ۲۹۷ْ:

سبطین

نـظـرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.