اگه میخوای برای همسرت طلا بخری حتما بخوان!

اگه میخوای برای همسرت طلا بخری حتما بخوان!


طلا

فرمول محاسبه قیمت خرید طلا در طلافروشی ها

حتما تا حالا سر و کارتون به طلا فروشی افتاده و البته پس از خرید طلا برای همسرتون و یا اقوام بعد قیمت دادن فروشنده سرتون یک دفعه صوت میکشه ما سعی کردیم  یه کمی به شما کمک کنیم که وقتی به طلا فروشی میرید چطور خرید کنید.

برای شما خیلی پیش اومده که رفتید طلا فروشی و خواستید چیزی بخرید اما از حساب  و کتاب و رقم هایی که طلا فروش بهتون گفته سر درنیاوردید و بعد  با مقایسه اش با نرخ (هر گرم طلای ۱۸ عیار) موجود در بازار بیشتر گیج شدید.  امروز ما براتون روشن میکنیم که فرمولی که طلا فروش ها باهاش به شما نرخ میدن چیه و چه چیز هایی رو باید از طلا فروشان بپرسیم.

فرمول محاسبه قیمت خرید طلا در طلافروشی ها:

(وزن کل × (اجرت ساخت هر گرم + قیمت هر گرم طلای خام )) + ۷ درصد سود فروشنده + ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده   = قیمت کل

 و اما توضیحات …

مالیات بر ارزش افزوده : مالیاتی هست که دولت می گیره ، پارسال(۱۳۹۲) ، ۶ درصد بود اما امسال (۱۳۹۳)طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور یک درصد زیاد شده و به ۸ درصد رسیده.

سود فروشنده : ۷ در صد سود حداکثر میزان سودی هست که اتحادیه طلا برای فروشندگان طلا مشخص کرده و مجاز دونسته.

قیمت هر گرم طلای خام : نرخی هست که معمولا در سایت ها و رسانه ها میبینید از جمله در سایت یه قرون و از سوی اتحادیه طلا هر روز اعلام میشه.

 اجرت ساخت : دستمزدی هست که بابت ساخت اون قطعه طلا گرفته میشه .

همونطور که میبینید محاسبه نرخ فروش طلا  فرمول ساده ای داره ، اما مهم ، مقادیری هستند که در فرمول قرار میگیرن. به همین دلیل یه قرون چند توصیه براتون داره …

توصیه هایی که هنگام خرید طلا باید درنظر گرفت

۱)اجرت ساخت :   اجرت ساخت جز مواردی هست که در واقعیت تعرفه خاصی نداره و هر فروشنده بسته به ظرافت و ساخت و … یک قطعه طلا  نرخی متفاوت اعلام میکنه . پس اولین موردی که حتما باید از فروشنده پرسید اجرت ساخت برای هر گرم طلایی هست که شما انتخاب کردید و طبیعاتا با دیگر فروشنده ها مقایسه کنید .

۲) سود فروشنده : ۷ درصد حداکثر سودی هست که اتحادیه برای طلا فروشان تعیین کرده ، پس اگر دید کسی بیش از این میگیره میتونید به اتحادیه طلا اعلام کنید و به فروشنده تذکر بدید. اما طبق تجربه  فروشنده هایی هم هستن که برای رقابت و جذب مشتری کمتر از ۷ درصد سود می گیرن .

۳) درج در فاکتور : تمامی مواردی که توضیح داده شد رو بگید فروشنده براتون در فاکتور ذکر کنه ، اجرت ساخت ، سود فروشنده ، مالیات ، نرخ هر گرم طلا و حتما تاریخ روز .

۴)چونه بزنید : حداقل  یک تا دو  درصد چونه بزنید .

برای دریافت قیمت لحظه ای طلا کلیک کنید

نـظـرات

  • خیلی خوب بود تازه فهمیدم آقا چقدر سرم کلاه رفته خدا خیرتون بده

  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.