آیا میدانیدپاداش گریه بر اهل بیت(ع) چیست؟

آیا میدانیدپاداش گریه بر اهل بیت(ع) چیست؟


www.14-masoum.com

مرحوم آیت الله شیخ محمدتقی اصفهانی (آقانجفی) میگوید:در شب نهم محرم الحرام سنه ۱۲۸۲ در کربلای معلی مشرف بودم. نصف شب بعد از تهجد، چند دقیقه به خواب رفته، حضرت فاطمه زهرا علیها السلام را در خواب دیدم که آن حضرت و جمع کثیری از شیعیان ایستاده بودند و آن مظلومه، مصایبی را که بر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام از سقیفه وارد شده بود بیان می فرمود و مردم گریه میکردند. چون ذکر مصیبت تمام شد، مردم متفرق شدند.

پس نظر به اینکه من به واسطه نسبت و سبب محرمیت داشتم، نقاب از روی خود برداشته و فرمودند: «این اول مصیبتی است که بر ما اهل بیت علیم السلام وارد شده است، شاد مباد چشمی که این مصیبت را بشنود و قلب او محزون و چشم او گریان نشود و آنچه ظلم بر اهل بیت وارد شد، نتیجه ظلمی بود که به واسطه سقیفه وارد شد و بعد فرمودند: در شادی ما و در حزن ما اندوهناک باشید.»

عرض کردم: چه ثواب است برای کسی که در مصیبت شما گریه کند؟

فرمودند: «گناهان او آمرزیده می شود و من در روز قیامت او را شفاعت خواهم نمود. به درستی که هرگاه اهل مشرق و مغرب عالم بر محبت اهل بیت علیهم السلام اتفاق می کردند و در مصیبت ایشان محزون بودند، هر آینه خداوند جهنم را خلق نمیفرمود. به درستی که آتش جهنم بر دوستان اهل بیت علیهم السلام حرام است.»

منبع:کتاب درحریم وصال

 

نـظـرات

  • محمدرسولیان گفت:

    عرض سلام وخسته نباشیدخدمت تمامی عزیزانی که در این سایت عالی فعالیت دارند مدتی است که از مطالب بسیارزیبای مذهبی شما عزیزان استفاده میکنم وهرروز بیشتر جذب مطالب زیبای این سایت میشوم جای تشکر دارد امیدوارم که درپناه حضرت ولی عصر(عج)همچنان به این امرمذهبی وتبلیغات دین مبین اسلام ادامه دهیدارزوی موفقیت وسربلندی برای دست اندرکاران راازخداوندمنان خواستارم .

  • پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.