رازهای ماه تولد امام حسین(ع)

رازهای ماه تولد امام حسین(ع)


پوسترولادت امام حسین ع(2)

ماه شعبان  ماه رسول الله است و ماهی بوده که الطاف الهی و کارهای خیر در این ماه شعبه شعبه گشته و فرشتگان خصوصا در این ماه عبادت کنندگان را دعا کرده و خداوند متعال دعای این گونه افراد را مستجاب می کند.

در حدیثی از  رسول الله  امده است که در روز قیامت یک عده برای کارهای نیک و عبادت به هر یک از شاخه های درخت طوبی متصل شده و و عده دیگر به علت انجام کارهای گناه و قطع رحم در حالت بدی به درخت زقوم که در جهنم است به خاطر ظلم و ستیز و همچنین انجام گناه اویزان گشته اند.

ماه شعبان ماه دعا و انجام اعمال  مختلف  بوده به طوری که دعا و روزه انسان را خصوصا در این ماه به خداوند متعال بسیار نزدیک کرده و فرشتگان در حق مردم مومن و عابد در پیشگاه خداوند متعال دعا کرده و خود این فرشتگان مامور بردن درخواست ها و منجات انسان های مومن در عرش اعلی بوده که این کار را افتخاری برای خود می دانند.

اولین شب جمعه ماه مبارک شعبان است و همزمان با شب میلاد با سعادت حضرت اباعبد الله  هست بسیار شب نورانی بوده , نماز مخصوص این شب که دو رکعت است و در هر رکعت آن یک حمد و ۱۰۰ مرتبه توحید بوده و در اخر نماز ۱۰۰ صلوات اورده شده که ثواب بسیاری دارد .

زیارت امام حسین (ع) در شب جمعه بسیار در کتب شیعی اورده شده به گونه ای که بنا بر روایات امام حسین در این شب به قتلگاه می روند و ،زائرین و همچنین کسانی که مجالس روضه برپا می کنند نگاه ویژه ای داشته و چه سعادتی برای شیعیان و حتی مسلمانان از این بالاتر که ایشان به انها نظری داشته باشند.

ماه شعبان ماه تولد امام حسین(ع) , تنها ماهی است که شهادت امامی در آن صورت نگرفته و ماه شهادت ایشان هم ماهی است که هیچ امام معصومی در آن متولد نشده است .

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.