مراسم شب سوم ماه مبارک رمضان(94/3/29)

مراسم شب سوم ماه مبارک رمضان(۹۴/۳/۲۹)


برنامه های شب سوم ماه مبارک رمضان در حسینیه چهارده معصوم(ع), مورخه جمعه ۹۴/۳/۲۹ از ساعت ۲۱:۱۵ آغاز و بشرح ذیل برگزار گردید:

اقامه ی نماز مغرب و عشاء

بیان احکام شرعی روزه توسط حاج رسول دانا

تلاوت آیات ۳۵ الی ۵۳ از سوره کهف توسط کربلایی حسین حسینی

ترجمه و تفسیر آیات تلاوت شده توسط حاج رسول دانا

پذیرایی و دعا درحق بانی مراسم جناب آقای محمدمهدی عشقی توسط کربلایی عبدالرضا مسعود

قرائت مناجات حضرت امیر(ع) بهمراه  ذکرمصیبت حضرت رقیه (س) توسط برادر کربلایی عباس بهمن

حاضرین در مراسم برادران ۴۸ نفر

پایان مراسم ساعت ۲۲:۴۰


برنامه های ظهر روز جمعه مورخه۹۴/۳/۲۹ 

اقامه ی نماز ظهر و عصر به امامت حاج رسول دانا

تلاوت جزءدوم قرآن کریم توسط برادران کربلایی عباس بهمن(حزب اول) , کربلایی علی فرجی(حزب دوم) , مهندس علیرضا زاهد(حزب سوم) و حاج رسول دانا(حزب چهارم)

ذکر مصیبت حضرت سید الشهداء توسط حاج رسول دانا

نـظـرات

 • ناشناس گفت:

  سلام
  قبول
  به عقیده من این عزیز میتونن از شبکه های سیما که در ساعات مختلف روز به پخش جزخوانی می پردازه استفاده کنن و
  لی باز میشه از جمع حاضر در حسینیه هم نظرخواهی کرد

 • ناشناس گفت:

  با سلام
  لطفا در خصوص برنامه ها از حاضرین در جلسه نظر خواهی گردد و آنچه را که نظر کلیست لحاظ بفرمایید
  همانطور که می دانید رمضان ماه نزول قرآن و ماه قران است و خواندن یک آیه در این ماه ثواب ختم کامل آن را دارد پس چه بهتر که در مراسم های شبهای این ماه طبق سنوات قبل جزءخوانی قرآن انجام شود زیرا بنده به جهت مشغله کاری فرصت ندارم زمان دیگری را به تلاوت قرآن اختصاص دهم. درست است که ادعیه هم ثواب و بار معنوی خاص خود را دارد ولی در این ماه جا دارد به جای ذکر مصیبت و ادعیه همان قران تلاوت شود و از این برنامه ها جهت ماه های محرم و صفر بجای سخنرانی استفاده شود
  لازم بذکر است این نظر چندین نفر می باشد و مختص بنده نوعی نیست
  باتشکر

  • رسول دانا گفت:

   باسلام و قبولی طاعات : برادرعزیز همیشه نیمه خالی لیوان رانبینید . مانظرات زیادی درمورد طولانی شدن برنامه درسالهای گذشته داشتیم .مگر ذکر مصیبت چقدرطول می کشد . مگر بیان احکام چقدر ویا ترجمه آیات . شما برای نماز صبح بیا ما همین جلسه راداریم آیا شما ساعت ۴صبح سرکارمی روی . ظهرها اگر توی محل هستی ما جزء خوانی داریم که معمولا همه جا تعطیل است . هم شما می دانید هم ما که تعدادی ازهمشهریها کارشان آزاد و درمحل هستند بیایند یک حزب بخوانند.
   اگر ما ساعت ۱۰شب هم قرآن را شروع کنیم ۱۱ شب تازه قرآن تمام می شود حالا پذیرایی هم نشود . مصیبت هم خوانده نشود .دعا هم درحق بانی وسایرین نشود آنوقت می شود مثل سالهای قبل که برنامه ها تکراری است .طرف بانی می شود ازرباط کریم از صادقیه یا جای دیگر می آید دوست دارد برنامه اش پر بار باشد یک ذکر مصیبتی بشود .قرآن باید دروجود ما نهادینه شود و هر روز قرآن بخوانیم نه فقط ماه رمضان .حالا ماه رمضان بیشتر باید وقت بگذاریم وبیشتر تلاوت کنیم آنهم با فهم معانی نه صرف خواندن .شما هم وقتی نظری داری با اسم و رسم بنویس چه بسا یک فرد با نام ناشناس دهها پیام بگذارد ضمن اینکه شما که نمی خواهی حرف ناربط بزنی می خواهی نظرت را بگویی و این خیلی هم خوب است .
   اینکه ازطرف عده ا ی اظهار نظرکنی و بعد هم عنوان کنید نظرجمع را بگیرید .این برنامه ریزی انجام شده درپایان ماه مبارک هم نظر خواهی می شود اگر اکثریت نظر دادند قرآن , مسئله ای نیست ولی بشرطی که اعتراض نباشد که ما سحر خواب ماندیم .کسی که می خواهد ازمهر آباد و یا رباط کریم یا ازداخل شهر بیاید باید رعایت حال اورا هم کرد .
   امیدوارم توانسته باشم شمارا قانع نمایم . با تشکر ازشما رسول دانا

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.