کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق (ع)+دانلود

کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق (ع)+دانلود


به مناسبت نزدیکی  ۲۵ شوال، سالگرد شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) کتاب‌” چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق (ع)”با موضوع زندگی و سیره امام جعفر صادق (ع) را معرفی می نمائیم.
مشخصات کتاب:
نام کتاب و نام مولف:چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق علیه السلام/ صالحی نجف آبادی، عبدالله۱۳۲۷-
عنوان و شرح مسئولیت: چهل داستان و چهل حدیث از امام جعفر صادق علیه السلام  / مولف عبدالله صالحی
ناشر: موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت (ع)
موضوع: کتاب‌ های‌ چهل‌ حدیث‌ /داستان/جعفر بن محمد (ع)، امام ششم، ۸۰-۱۴۸ق.
آشنایی با دوست(معرفی کتاب):
کتاب ارزشمند «چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق علیه السلام» اثر نویسنده محترم آقای عبدالله صالحی، مجموعه ای است خواندنی از داستان های جذاب دوران زندگی سراسر آموزنده حضرت امام جعفرصادق علیه السلام. این  کتاب ابتدا با نگاهی اجمالی به زندگی امام صادق علیه السلام آغاز می‌شود. نگارنده در اث%DQ>xای حکایات، نمونه‌هایی از فضایل، مکارم و معجزات آن بزگوار را ذکر می کند، و در پایان نیز با استناد به منابع روایی معتبر، چهل حدیث گوهربار از آن حضرت را به همراه ترجمه ساده، آورده است.
نویسنده کتاب در مقدمه کتاب چنین آورده است: «نوشتارى که در اختیار شما خواننده گرامى قرار دارد برگرفته شده است از زندگى سراسر آموزنده هشتمین ستاره فروزنده و پیشواى بشریّت، و حجّت خداوند براى هدایت بندگان. آن شخصیّت برگزیده حقّ، که مخزن معارف و اسرار الهى بود و لقب صادق آل محمّد صلوات اللّه علیهم را به خود اختصاص داد. و مذهب شیعه حقّه؛ و نیز علوم و احکام إ لهى توسّط آن حضرت، در بین جامعه بشرى نشر و گسترش یافت تا جائى که شیعه به عنوان مذهب جعفرى شناخته شد؛ و بلکه رهبران دیگر مذاهب و فرقه ها در مکتب حضرت صادق علیه السلام علوم خود را آموختند؛ و به علل و دلایلى راه دیگرى را برگزیدند.
و این مختصر ذرّه اى است از قطره اقیانوس بى کران فضائل و مناقب و کرامات آن امام والامقام و معصوم ، که برگزیده و گلچینى است از ده ها کتاب معتبر، در جهت هاى گوناگون و مختلف عقیدتى ، سیاسى ، عبادى ، فرهنگى ، اقتصادى ، اجتماعى ، اخلاقى ، تربیتى و… خواهد بود. باشد که این ذرّه دلنشین و لذّت بخش مورد استفاده و افاده عموم علاقه مندان ، مخصوصا جوانان عزیز قرار گیرد.
و انشاء اللّه تعالى ذخیره اى باشد (لِیَوْمٍ لا یَنْفَعُ مالٌ وَ لا بَنُونَ إ لاّ مَنْ اءتىَ اللّهَ بِقَلْبٍ سَلیمٍ لى وَ لِوالِدَیَّ وَ لِمَنْ لَهُ عَلَیَّ حَقّ) .آمین ، یا ربّ العالمین .»

دانلود کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام صادق (ع)

نـظـرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.