کرامات/زنده کردن پرندگان کشته شده

کرامات/زنده کردن پرندگان کشته شده


طاووس

کرامات امام صادق(ع)


یونس بن ظبیان می‏گوید: با جمعی کثیری در خدمت امام صادق علیه ‏السلام بودم.کسی پرسید: «ای فرزند رسول خدا! پرندگانی که حق تعالی در قرآن مجید یاد نموده و به ابراهیم خطاب فرموده که خدا «اربعه من الطیر فصرهن الیک ثم اجعل علی کل جبل منهن جزء» [۱] (یعنی: خداوند فرمود چهار پرنده را بگیر و گوشت آنها را با هم در آمیز، سپس هر قسمتی را بر سر کوهی بگذار.) آیا آن پرنده‏ ها از یک جنس بودند یا مختلف بودند؟!» امام صادق علیه‏ السلام فرمود: «می‏خواهید به شما مثل آن را نشان بدهم؟» ما همه گفتیم: «بلی ای فرزند رسول خدا.»
پس ایشان چهار پرنده را طلبید که عبارت بودند از: طاووس، باز و کبوتر و کلاغ، و آنها را ذبح فرمود و سرهای آن پرنده ‏ها را نزد خود گذاشت.
به دستور آن حضرت استخوان و پر و گوشت آن پرندگان درهم کوفته شد و بعد آنها به چهار بخش تقسیم شده در چهار گوشه‏ی خانه گذاشته شد.
سپس امام صادق علیه‏السلام اول طاووس را صدا زد، ناگهان دیدم که از آن چهار بخش، ذره ذره جدا می‏شد و بهم می‏ پیوست تا طاووس کاملی ساخته شد و سرش نیز به بدنش پیوست. بعد از آن، کلاغ را صدا زد، باز از هر بخشی، ذره ذره به یکدیگر پیوستند تا یک کلاغ کامل شده و سر به بدن ملحق گشت.
آن دو پرنده‏ ی دیگر را نیز به همین طریق صدا زد و اجزاء آنها بهم پیوست تا آن چهار پرنده، زنده و متحرک گردیدند. [۲] .

پی نوشت ها:
[۱] سوره‏ ی بقره آیه‏ ۲۶۰٫
[۲] حدیقه الشیعه.عاشورا

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.