باز شدن قفل مسجد با ذکر”یاحسین”

باز شدن قفل مسجد با ذکر”یاحسین”


قفل مسجد
زاهد عابد و واعظ متعظ، مرحوم حاج شیخ غلامرضا طبسی قدس سره فرمود:
با چند نفر از دوستان با قافله به عتبات عالیات مشرف شدیم. هنگام مراجعت برای ایران، شب آخری که در سحر آن باید حرکت می کردیم، به یاد آوردم که در این سفر، مشاهده مشرفه و مواضع متبرکه را زیارت کردم جز مسجد براثا که آن را فراموش کرده ام و حیف است از درک فیض آن مکان مقدس محروم باشیم.
سپس به رفقا گفتم: بیایید به مسجد براثا برویم.

آنها گفتند: وقت نیست! خلاصه آنها نیامدند و خودم تنها، از کاظمین بیرون آمدم.
وقتی به مسجد رسیدم، در را بسته دیدم و معلوم شد که در را از داخل بسته و رفته اند و کسی هم در آنجا نیست. حیران شدم که چه کنم؟ این همه راه را به امیدی آمده ام! سپس به دیوار مسجد نگریستم، دیدم می توانم از آن دیوار بالا بروم!
بالاخره هر طوری بود از دیوار مسجد براثا بالا رفتم و داخل مسجد شدم و با فراغت مشغول نماز و دعا شدم! به گمان اینکه در مسجد را از داخل بسته اند و باز کردنش آسان است.
در داخل مسجد هم کسی نبود. پس از فراغت از نماز و دعا، آمدم تا در را باز کنم ولی دیدم که قفل محکمی بر در زده اند و به وسیله ی نردبان یا چیز دیگری رفته اند!
حیران شدم که چه کنم؟ دیوار داخل مسجد هر طوری بود که اصلا نمی شد از آن بالا رفت! با خود گفتم: عمری است دم از امام حسین علیه السلام می زنم و امیدوارم که به برکت آن بزرگوار، در بهشت برایم باز شود، با اینکه درب بهشت یقینا مهمتر است! باز شدن این در هم به برکت حضرت ابی عبدالله علیه السلام سهل است.
پس با یقین تمام، دست به قفل گذاشتم و گفتم: «یا حسین علیه السلام» و سپس آن را کشیدم و فورا در باز گردید! در را باز کردم و از مسجد بیرون آمدم و شکر خدا را بجای آوردم و به قافله هم رسیدم. (۱) .

پاورقی
(۱) داستانهای شگفت ص ۵۰، کرامات الحسینیه ج ۱، ص ۳۷٫

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.