نرم افزار اندرویدی «مناسک جامع حج»+دانلود

نرم افزار اندرویدی «مناسک جامع حج»+دانلود


با فرارسیدن موسم پربرکت حج و در راستای بهره مندی سریع و آسان زائران بیت الله‌ الحرام به احکام حج، دفتر آیت الله مکارم نسخه جدید نرم افزار اندروید مناسک حج را رونمایی کرد.


حج یکى از ارکان مهمّ اسلام، و از بزرگترین فرائض دینى است. قرآن مجید در یک عبارت کوتاه و پرمعنى مى فرماید: «وَ لِلّه عَلَى النّاسِ حِجُّ الْبَیتِ مَنِ اسْتَطاعَ اِلَیهِ سَبیلاً; براى خدا بر مردم است که حجّ خانه او کنند، آنها که توانائى رفتن به سوى او دارند» و در ذیل همین آیه مى فرماید: «وَ مَنْ کَفَرَ فَاِنَّ اللّهَ غَنِىٌّ عَنِ الْعالَمینَ; و هر کس کفر ورزد (و حج را ترک کند، به خود زیان رسانده)، خداوند از همه جهانیان بى نیاز است.»
این رکن بزرگ اسلام، دارای احکام بسیاری است که حج گزاران باید از آن مطلع باشند و به آن عمل کنند؛ اما یادگیری و به خاطر داشتن این خیل عظیم احکام کار بسیار پرمشقتی است که برای تسهیل در این امر، علمای دین به جمع آوری و چاپ کتبی در این زمینه اقدام کرده اند.
با پیشرفت فن آوری های روز و دسترسی عموم مردم به این فن آوری ها، وظیفه حمل کتب و نگهداری آن نیز تسهیل شد و حجم اطلاعات مورد نیاز در قالب نرم افزارهای مختلف عرضه گشت.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله مکارم شیرازی نیز در راستای این مسئولیت خطیر نسبت به تولید اینگونه نرم افزارها اقدام کرده است و در یکی از مهم ترین برنامه های خود از نظر محتوایی، نرم افزار جدید اندروید مناسک حج را تولید و عرضه کرد.
این نرم افزار قابلیت ارائه سرفصل های مناسک جامع حج در درختواره به منظور سهولت دسترسی به موضوعات، جستجوی پیشرفته (کل عبارت و یا عبارت به صورت عطفی و فصلی) در کل مسائل، اشتراک گذاری مسئله و نشان گذاری مسائل و ایجاد فهرست مربوطه را دارد.
نرم افزارجامع حج

[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”small” icon=”none” text=” دانلود نرم افزار جامع مناسک حج” target=”_blank” relationship=”dofollow” url=”http://www.14-masoum.com/wp-content/uploads/ManasekHajjNew-1.1.zip”]

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.