آیا میدانید اولین کسی که در اسلام با آتش سوخت که بود؟؟

آیا میدانید اولین کسی که در اسلام با آتش سوخت که بود؟؟


سوزاندن انسان

همان طور که اطلاع دارید داعشیان وحشی دست به جنایات هولناکی از جمله سوزاندن انسانهای زنده می زنند که این کارها نه تنها از لحاظ اخلاقی و عقلی و عرفی کاملا غلطه بلکه به صراحت در قرآن کریم و کلام “آقا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلّم” رد شده است.

[jwplayer mediaid=”19624″]

البدایه و النهایه

“پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله” نیز به صراحت از این نوع مجازات منع اکید فرموده است:
إِنْ أَخَذْتُمُوهُ فَاقْتُلُوهُ، فَإِنَّهُ لَا یُعَذِّبُ بِالنَّارِ، إِلَّا رَبُّ النَّارِ
هیچ کس جز پروردگار با آتش عذاب نمی‌کند (نباید عذاب کند)
مسند الإمام أحمد بن حنبل ج۲۵ ص۴۲۱ المؤلف: أبو عبد الله أحمد بن محمد بن حنبل بن هلال بن أسد الشیبانی (المتوفى: ۲۴۱هـ)، المحقق: شعیب الأرنؤوط – عادل مرشد، وآخرون، إشراف: د عبد الله بن عبد المحسن الترکی، الناشر: مؤسسه الرساله، الطبعه: الأولى، ۱۴۲۱ هـ – ۲۰۰۱ م.

الجامع

قرآن کریم هم روشهای مجازات را بیان کرده اما مسئله ای با عنوان زنده سوزاندن انسان در قران کریم یافت نمی شود.
إِنَّمَا جَزَاء الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الأَرْضِ فَسَادًا أَن یُقَتَّلُواْ أَوْ یُصَلَّبُواْ أَوْ تُقَطَّعَ أَیْدِیهِمْ وَأَرْجُلُهُم مِّنْ خِلافٍ أَوْ یُنفَوْاْ مِنَ الأَرْضِ ذَلِکَ لَهُمْ خِزْیٌ فِی الدُّنْیَا وَلَهُمْ فِی الآخِرَهِ عَذَابٌ عَظِیمٌ. سوره مائده آیه ۳۳ .
سزاى کسانى که با [دوستداران‏] خدا و پیامبر او مى‏جنگند و در زمین به فساد مى‏کوشند، جز این نیست که کشته شوند یا بر دار آویخته گردند یا دست و پایشان در خلاف جهت یکدیگر بریده شود یا از آن سرزمین تبعید گردند. این، رسوایى آنان در دنیاست و در آخرت عذابى بزرگ خواهند داشت.

اما اولین کسی که در اسلام با آتش سوخت که بود؟؟
« مردی از بنی سلیم که به او فجاءه گفته می شد نزد ابوبکر آمد. او أیاس بن عبد الله بن عبد یالیل ابن عمیره بن خفاف نام داشت. به ابوبکر گفت : من مسلمانم و می خواهم با مرتدین جهاد کنم ، من را کمک کن. ابو بکر نیز به او مرکب و سلاح داد.فجاءه نیز به همراه مردی از بنی لاشرید به نام نجبه بن أبی المیثاء اموال مسلمانان و مرتدین را گرفتند و آنان که مخالفت کردند کشتند.
زمانی که خبر به ابوبکر رسید ، به طریفه بن حاجز نوشت: همانا دشمن خدا فجاءه نزد من آمد گمان می کرد مسلمان است و از من خواست تا او را در مقابل مرتدّین تقویت کنم ، من نیز به او مرکب و سلاح دادم اما خبر قطعی به من رسیده که او به مسلم و مرتد متعرّض شده اموال آنان را می گیرد و آن کس که مخالفت کند می کشد. با مسلمانانی که نزد تو هستند به سوی او برو ، او را بکش یا نزد من بیاور.
طریفه بن حاجز به سوی او رفت و زمانی که به او رسید ، بین دو طرف تیر اندازی شد که در نتیجه نجبه بن أبی المیثاء به تیری کشته شد. فجاءه نیز با دیدن تلاش مسلمانان به طریفه گفت: به خدا قسم تو اولی از من نیستی تو امیر ابوبکری و من نیز امیر او هستم. طریفه جواب داد: اگر راست می گویی سلاحت را زمین بگذار و با من نزد ابوبکر بیا.
فجاءه نیز با طریفه نزد ابوبکرآمد. زمانی که به ابوبکر رسیدند، ابوبکر به طریفه بن حاجز امر کرد و گفت: فجاءه را به بقیع ببر و با آتش بسوزان.
تاریخ الطبری ج۳ ص۲۶۴ و ۲۶۵ المؤلف: محمد بن جریر بن یزید بن کثیر بن غالب الآملی، أبو جعفر الطبری (المتوفى: ۳۱۰هـ)، الناشر: دار التراث – بیروت، الطبعه: الثانیه – ۱۳۸۷ هـ، عدد الأجزاء: ۱۱٫
یقین بدانید منشاء تمام این جنایات داعش و داعشیان جایی جــــــز سقیـــفه نیست

الاصابه مسند الامام الاحمد

تاریخ طبری تاریخ طبری2

منبع:سنت

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.