تجویز نسخه ای برای نزول باران

تجویز نسخه ای برای نزول باران

چه روزهای عجیبی است از یه طرف کشور رفته رو ویبره و چپ و راست شهرهای مختلف می لرزه ، از طرف دیگه سه ماه پاییزم تموم شد و بارون مشت پرکنی نیومد. حالا با ورود به فصل زمستون هم هوا بهاریه بهاری شده . مریضی ها و آلودگی هوا هم نفس همه رو بریده. چه خبر شده کسی می دونه ؟

نکنه این همه گرفتاری یه نیمچه ربطی هم به ما داشته باشه ؟
آخه یه آیه قرآن هست که می گه :
«ما أصابکم من مصیبه فبما کسبت أیدیکم و یعفوا عن کثیر» سوره شوری آیه ۳۰
هر مصیبتی به شما رسد به خاطر عملکرد شماست، ولی بدانید که خداوند به خاطر رحمت و لطفش از بسیاری گناهانتان می گذرد.
مگه ما چکار کردیم که باید مستحق این همه گرفتاری باشیم . مگه خدای نکرده تو کشورمون دزدی و اختلاس و چپاول بیت المال و ربا و بی حیایی و بی غیرتی و کم فروشی و دروغ و تهمت و زنا و …. هست ؟
نه کی گفته ؟
خدا ؟!!!

ظَهَرَ الْفَسَادُ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا کَسَبَتْ أَیْدِی النَّاسِ لِیُذِیقَهُم بَعْضَ الَّذِی عَمِلُواْ لَعَلَّهُمْ یَرْجِعُونَ  سوره روم آیه ۴۱
به خاطر کارهایی که مردم انجام داده اند، فساد در خشکی و دریا آشکار شده است، تا (خداوند) کیفر بعضی اعمالشان را به آنان بچشاند، شاید (به سوی حقّ) بازگردند.

اینها رو برای ما نگفته که . ما خیلی خوبیم . اون وریان که کارای بد می کنن .
بزار ی چرخی بزنم تو اینترنت ببینم این بارون نیومدنه ربطی به بی تربیتیه اونوریا داره یا نه ؟

آره ظاهرا خیلی هم بی ربط نیست !!! تو اینترنت نوشته :
ابو حمزه می گوید از امام باقر (علیه السلام) شنیدم که می فرمود: هیچ سالى کم باران تر از سال دیگر نیست و خدا باران را به جایى که خواهد می فرستد، چون مردمى مرتکب گناهان شوند، خداى عزوجل بارانى را که در آن سال براى آنها مقدر فرموده، از آنها بگرداند و آن را برای دیگرانی که گناه نکرده باشند، می فرستد اما اگر منطقه ای یافت نشد که اهل آن با تقوا باشند خداوند باران را به سوى بیابان ها و دریاها و کوه ها می‌فرستد. (کافی : ج ۲ ص ۲۷۲)

خب پس همه چی حله . الان بارونای اونوریا میاد اینجا و کم آبی و آلودگی هوا و مریضیا و … همه و همه حل میشه .
ولی راستی اونوریا هم گناه دارن . باید یه کاری براشون کنیم . الان خشکسالی می کشتشون .
یه دور دیگه بزنم ببینم باید چه خاکی تو سرشون کنیم .
.
.
.
واااو راهش رو پیدا کردم . یک آیه قرآن هست که میگه :
فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کانَ غَفَّاراً «۱۰» یُرْسِلِ السَّماءَ عَلَیْکُمْ مِدْراراً «۱۱» وَ یُمْدِدْکُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ جَنَّاتٍ وَ یَجْعَلْ لَکُمْ أَنْهاراً «۱۲» (سوره نوح)
و گفتم: از پروردگارتان آمرزش بخواهید که او همواره آمرزنده است. [تا] بر شما از آسمان بارانِ پى در پى فرستد.و شما را به اموال و پسران، یارى کند، و برایتان باغ ها قرار دهد و نهرها براى شما پدید آورد.»
بیچاره ها زودتر توبه کنید تا آسمون رو سرتون خراب نشده و زمین زیر و روتون نکرده . به نظرم همه تون با هم قصد کنید که آدم بشید و استغفار زیاد بگید ان شالله یه فرجی براتون بشه !!!

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.