آیا می دانید چگونه باید رزق مقدرشده ی خود را به دست آوریم؟

رسول خدا (صلی الله علیه وآله) فرمودند:
«هیچ عملی که شما را از آتش دور کند نمانده، مگر آنکه آن را برای شما گفته ام و هیچ عملی که شما را به بهشت نزدیک کند نمانده، مگر آنکه شما را به آن راهنمایی کرده ام. روح القدس از جانب خداوند به قلبم افکنده که تا کسی روزی خود را تماماًنگرفته، نخواهد مرد. بنابراین در راه طلب رزق، اعتدال را رعایت کنید».حریص نباشید. خود را به آب وآتش نزنید. حلال و حرام را با هم مخلوط نکنید.
«الشَّیطانُ یَعِدُکُمُ الفَقرَ و یَامُرُکُم بِالفَحشاءِ و اللهُ یَعِدُکُم مَغفِرَهً مِنهُ و فَضلاً واللهُ واسعٌ علیمٌ»
« سورۀ مبارکۀ بقره، آیه۲۶۸»
«این شیطان است که شما را از فقرآینده می ترساند و شما را به فحشا و کار زشت وادار می کند و خداوند به شما وعدۀ وسعت و مغفرت می دهد و [ به هر چیزی] داناست».این قدر حرص نزنید؛ خداوند را در زندگی به حساب بیاورید. نکند اگر امتحانی پیش آمدو رزق مقّدر شما اندکی دیر رسید و تنگدستی به سراغتان آمد، خود را گم کنید و به وادی معصیت بیفتید و بخواهید آن رزق مقدّر خود را از راه معصیت به دست بیاورید، این کار
را نکنید، عجله و شتاب نکنید. گاهی صحنۀ امتحان پیش می آید و اندکی تاخیر می شود و تنگدستی پیش می آید؛ ولی هرگز خدا را فراموش نکنید و شیطان را به خودتان راه ندهید.آن رزق مقدّر خدا را که برای شما معیّن کرده، از راه عبادت بدست بیاورید. مطیع فرمان خدا باشید و حلال و حرام خداوند را رعایت کنید تا اینکه به آن رزق مقدّر حلال خدا برسید.

“ا”برگرفته شده از کتاب “عطر گل یاس“؛ جلد اول؛ سیّد محمّد ضیا آبادی

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.