حوادث و اتفاقات شش ماه مانده به ظهورامام زمان(عج)

مقدمه :
در این مقاله تقویم سیاسی و حوادث هفت ماه پایانی منجر به ظهور بررسی می شود و با مطابقت جریان های قبل از ظهور با جریان های سیاسی منطقه قصد دارد که زوایای ظهور و حوادث منجر به ظهور را بیشتر در چشم خوانندگان عینی کند تا خوانندگان عزیز با روند کلی جریان های منجر به ظهور آشنا شوند و چشم اندازی کامل از این جریانات کسب کنند.
در جریان های واقع در سال ظهور ما شاهد علائمی عمومی در سطح جهان هستیم که از آن جمله می توان به زلزله های فراگیر در سطح جهان، باران های سیل آسا و وضعیت بد آب و هوایی و جوی، خشکسالی و قحطی، کسوف و خسوف، بیماری طاعون به طور گسترده در سطح جهان و جنگها و کشتارهای متعدد در نقاط مختلف جهان اشاره کرد، که در این مقاله به این علائم پرداخته نشده و فقط به جنگها و جریاناتی که در منطقه ظهور واقع می شود اشاره شده است و باید گفت خواننده این مقاله باید این علائم عمومی را خود در طول جریانات ذکر شده در مقاله در نظر آورده و اوضاع دیگر نقاط جهان را نیز تصور کند که در چه سختی و آشفتگی هایی گرفتار هستند، در پایان باید گفت به خاطر گستردگی مطالب و برای اینکه سر رشته وقایع از دست خواننده خارج نشود از ذکر این علائم عمومی در طول مقاله خودداری شده است.
در مقاله حاضر تقویم سیاسی و حوادث هفت ماه پایانی منجر به ظهور بر اساس روز و ماه قمری بیان شده است، که تاریخ های ذکر شده برای شکل گیری یک نمای کلی در ذهن خواننده درج شده است و مقصود تعیین وقتی پیش گزیده برای این حوادث نمی باشد، و هدف از درج تاریخ ها فقط نمایان کردن فاصله زمانی حوادث با یکدیگر است تا خواننده بتواند جریان های قبل از ظهور را از هم تفکیک کند، البته گفتنی است که تنها تاریخ های قمریِ مربوط به علائم حتمی ظهور در زمان های معین طبق روایات درج شده است تا خواننده از بستر تاریخی درستی برای تصویر سازی ذهنی استفاده کند، همینطور تاریخ های مربوط به ماه های ذی الحجه و محرم به طور کامل بر حسب روایات استخراج شده است.
امیدوارم این مقاله بتواند تصویری هر چند کلی از وقایع و حوادث قبل از ظهور به شما ارائه دهد تا بتوانید با روند کلی وقایع آشنا شوید، در پایان اگر از طرح مسائلی در طول این مقاله استفاده کرده ام که شاید دوستانی با آن موافق نباشند از محضر این دوستان عذر خواهی می کنم، ولی ذکر می کنم که حوادث گفته شده در این مقاله نوعی پیش فرض برای جریانات قبل از ظهور است و ممکن است بعضی از این حوادث یا بکلی روی ندهد یا به گستردگی ذکر شده در مقاله نباشند، ولی به هر صورت هدف این مقاله ارائه چشم اندازی ملموس از جریانات قبل از ظهور است تا بتواند عموم مردم را برای حوادث آینده آماده کند.
منابع تحلیلی به صورت لینک در زیر نوشتار مربوطه ارائه شده و همچنین احادیث مورد نیاز برای مطالب در زیر آنها در داخل نشان آکولاد { } قرار داده شده که البته برخی از احادیث سندی برای مطالب سطور بعدی نیز هستند که برای عدم تکرار یک بار ذکر شده اند و از دوستان خواهشمندم از منابع حدیثی برای سطور جلوتر نیز بهره ببرند و همچنین در برخی مواقع قسمتی از متن کتاب عصر ظهور نوشته آقای کورانی در نشان آکولاد { } قرار گرفته که میتوان گفت برای تحلیل مسائل به این کتاب استناد شده است.
با تشکر / آرش
۱۳۹۲/۱/۱۲
۲۰ جمادی الاولی ۱۴۳۴

ماه جمادی الثانی
سازمان های هواشناسی جوی ناپایدار و بارش های سیل آسایِ باران و برف را برای اکثر نقاط جهان اعلام می کنند.
{ در سال پیش از ظهور قائم(عج) باران فراوانی میبارد که محصولات و خرماهای مختلف نخلستانها از بین می رود ولی شما درباره این حادثه شک نکنید. اعلام الوری ص ۴۲۸ ، بشاره الاسلام ص ۱۲۵ ، الارشاد ج ۲ ص ۳۷۷ }
{ وقتی قیام قائم (عج) نزدیک شود در ماه جمادی الثانی و ده روز از رجب ، بر مردم بارانی می بارد که خلائق همانند آن را ندیده باشند. بحارالانوار ج ۵۲ ص ۳۳۷ ، الزام الناصب ج ۲ ص ۱۵۹ ، تاریخ مابعدالظهور ص ۱۳۷ }

انقلابات یمن شدت گرفته و انقلابیون قسمت های شمالی یمن را بدست گرفته اند.

تمام شهرهای کشور مصر در آشوب بسر می برند و اوضاع به طور کامل از دست حکومت مصر خارج شده است.
آشوب ها و انقلاب های داخل کشور عراق بالا گرفته و تمام شهرهای عراق اوضاع آشفته ای را سپری می کنند.
خبرها حاکی از آن است که شورش ها و درگیری ها در داخل کشور اردن نیز به اوج خود رسیده و حکومت اردن در حال فروپاشی است.
در خبر ها اعلام شد که رؤسای انقلابیون جنوبی یمن در جلسه ای با رؤسای شیعیان انقلابی شمالی دیدار کردند و اعلام همبستگی خود را در این نشست ابراز کردند و امیدوار شدند تا با این همبستگی قسمت های دیگر یمن را هم از وجود رژیم پادشاهی یمن پاک کنند.
باران های سیل آسا در اکثر نقاط جهان عبور و مرور را مختل کرده و همچنین بارش برف ها باعث از بین رفتن اکثر محصولات کشاورزی و درختان باغها شده است. سرمای شدید در اکثر مناطق جهان تلفات بسیاری را بر جای گذاشته است.
{ از نشانه های قیام آن حضرت این است که در سالی پر از زلزله و سرما اتفاق می افتد. یوم الخلاص ص ۵۴۳ ، بیان الائمه ج ۲ ص ۴۳۱ }
{ ای شگفتا و سراسر شگفتی بین ماههای جمادی و رجب، از فراهم آمدن پراکنده ها و درو شدن روییدنیها و صداهایی پس از صداها. شرح نهج البلاغه، ج ۳، ص ۲۶۷، جزء ۶}

کشور ترکیه به دلیل تحرکات اقوام کُرد نشین در شمال عراق و ورود آنها به داخل خاک ترکیه، به کشور عراق هشدار ویژه می دهد که در صورت ادامه پیدا کردن این روند به مناطق شمالی عراق حمله خواهد کرد.
خبرها حاکی از آن است که رئیس جمهور مصر ترور شده و او به همراه چند تن از هیئت دولت در این حادثه جان خود را از دست داده اند.
همچنین در عملیاتی انتحاری نخست وزیر عراق و چند تن از همراهانش کشته می شوند و اوضاع عراق بیش از پیش آشفته می شود.
باران های شدید و سیل آسا از شدت درگیری ها در سوریه کاسته و خبرگزاری ها از اشغال کامل شهر حلب توسط تروریست ها خبر می دهند.
آمریکا به همراه اسرائیل، حملات هوایی گسترده خود را به مصر آغاز می کنند.
کشور ترکیه برای سرکوب اقوام کُرد شمال عراق، مناطق شمالی عراق را موشک باران می کند و درگیری زمینی بین ارتش ترکیه و اقوام کُرد شمال عراق صورت می گیرد.
{ …. و قوم ترک و تاتار بغداد را مالک شوند آنگاه منتظر ظهور حضرت قائم (ع) باشید. ملاحم و الفتن ص ۱۹۷ }
{ جابر جعفی می گوید: امام باقر(ع) فرمود: … و گروهی متجاوز از ناحیه ترک باشند و خروج کنند؛ و به دنبالش در روم اغتشاش شود؛ و برادران ترک روی آورند تا آنکه به جزیره فرود آیند؛ و گروه متجاوزان رومیان روی آورند تا آنکه به رمله فرود آیند. ای جابر ؛ در آن سال در هر ناحیه از مغرب اختلاف فراوانی روی خواهد داد؛ …. سفیانی؛ ابقع و پیروانش را بکشد و آنگاه اصهب را بکشد؛ سپس همی بجز آنکه رو به سوی عراق کند نخواهد داشت….. بحار ج ۵۲ ص ۲۳۷ }
نیروهای آمریکایی و اسرائیلی حمله زمینی را به داخل خاک مصر به طور گسترده آغاز می کنند.
در کشور ایران درگیری بین جناح ها و اغتشاشات داخلی بالا گرفته و چندین شهر از جمله پایتخت دچار آشوب های مردمی شده است.
{ امیرالمومنین علی(ع) فرمود: در هنگام اختلاف صاحبان پرچم های سیاه در بین خود؛ شهر حرستا که در ارم(شام) است خسف خواهد شد و نیز خروج پرچم های سه گانه در شام در این هنگام است. کنزالعمال ج ۱۱ ص ۲۶۷ }

شیعیان انقلابی یمن امروز مناطق مرکزی یمن را هم به تصرف خود در آورده و فقط قسمت های شرقی یمن در اختیار ارتش است و می توان گفت ارتش یمن به نوعی از مقابله با انقلابیون دست کشیده و برخی از نیروهای ارتشی به انقلابیون پیوسته اند.
مجلس خبرگان و مصلحت نظام پیشنهادی را مبنی بر اجرای مراسمی برای تقدیر از رهبری شایسته ایران در سالگرد تنفیذ حکم رهبری به قوه مجریه ارائه می دهند که پس از قبول این پیشنهاد از سوی دفتر مقام معظم رهبری. قوه مجریه زمان این مراسم را ۲۷ رجب مطابق با مبعث رسول اکرم(ص) اعلام میدارند.
تقریبا بیشتر قسمت های شمالی مصر به دست نیروهای آمریکایی و اسرائیلی درآمده و جنگ گسترده زمینی و هوایی ادامه دارد.
{ امام رضا (ع) فرمود: پیش از این امر؛ کشتار بیوح روی خواهد داد. گفتم: بیوح چیست؟ حضرت فرمود: جنگ پیوسته بدون قطع شدن. بحار ج ۵۲ ص ۱۸۲ }
{ … امام رضا(ع) فرمودند: هنگامی که پرچم های قیس(غربی ها) به مصر حمله کنند و پرچم های کنده ( روس ها) وارد خراسان (ایران) شوند….. بیان الائمه ص ۴۳۲ }
{ اوزاعی می گوید: هنگامی که لشکر پرچم های زرد ( یعنی غربی ها) داخل مصر شدند؛ مردم شام پناهگاههای زیرزمینی برای خود بسازند. مهدی موعود منتظر ج ۲ ص ۳۱۷ }
{ پیشاپیش حضرت مهدی مرگ سرخ و مرگ سفید پیش می آید و حمله ملخها در زمان او و در غیر زمانش مانند رنگهای خون کشتار قرمز( ناشی از جنگ) و شمشیر است و مرگ و میر سفید به خاطر طاعون خواهد بود. الغیبه نعمانی ص ۱۸۵ ، الارشاد ج ۳ ص ۳۷۲، الغیبه شیخ طوسی ص ۲۶۷ }
کشور اردن به طور کلی تحت آشوب قرار گرفته و کنترل اوضاع کاملا از دست حکومت پادشاهی خارج شده است.

ماه رجب

۶ رجب
امروز تمام خبرگزاری ها به پوشش خبری زلزله ۷/۷ ریشتری در سوریه می پردازند و آمار خرابی ها و تلفات غیر قابل تصور و ارزیابی بیان شده است.
{ امیر مومنان علی (ع) فرمود: هنگامی که دو نیزه در شام رد و بدل شود؛ از یکدیگر باز نگردد مگر آنکه نشانه ای از نشانه های خداوند هویدا شود. … فرمود: زلزله ای در شام روی می دهد که بیش از صد هزار تن بر اثر آن جان می سپارند و خداوند آن زلزله را برای مومنان موجب رحمت و برای کافران مایه عذاب قرار می دهد؛ … و نیز متوجه هجوم پرچم های زرد از سوی مغرب باشید تا آنکه لشکر آنها به شام می رسد؛ ….شهرکی در دمشق به نام حرستا به زمین فرو خواهد رفت؛ و چون چنین شود ؛ فرزند هند جگر خوار از وادی یابس خروج کند تا آنکه بر منبر دمشق نشیند … عقد الدرر ص ۵۳ }

زلزله شام
۷ رجب
رسانه ها و کارشناسان مرکز زلزله را در قسمت های جنوبی سوریه و نزدیک با مرز لبنان و اسرائیل اعلام می کنند. این زلزله شدید خسارت های زیادی را همچنین در اسرائیل و لبنان ایجاد کرده است و تعداد کشته شدگان این حادثه بیش از ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است. شدت این حادثه در خود سوریه به حدی بوده که روستایی در جنوب شهر دمشق به علت رانش زمین به طور کامل به زیر خاک فرورفته و همچنین شهر دمشق نیز در این حادثه خسارات فراوانی دیده که از آن جمله میتوان به فروریختن سمت غربی مسجد دمشق اشاره کرد. سازمان ملل با اعلام آتش بس در سوریه به دلیل کمک رسانی به مجروحان، از طرف های درگیر در این جریان چون ارتش سوریه و گروه های تروریستی درخواست توقف جنگها را می کند.
کمک های بشر دوستانه از سوی کشورهای مختلف به سوریه ارسال می شود، از جمله از طرف ایران که این روزها در اختلافات جناحی بسر می برد نیز بسته های دارویی و غذایی ارسال شده است.
۸ رجب
نیروهای سازمان ملل وارد خاک سوریه شده اند و می توان گفت ارتش سوریه قدرت و شاکله خود را از دست داده و همچنین شایعاتی از مرگ بشار اسد در رسانه ها گفته می شود.
۹ رجب
مرگ بشار اسد توسط رسانه های سوری نیز تایید میشود.
۱۳ رجب
شیعیان انقلابی یمن به طور کامل بر یمن مسلط شده اند و به دنبال تشکیل کابینه ای انقلابی برای کشور یمن هستند تا بزودی حکومت یمن را بر عهده بگیرند و به اوضاع کشور سر و سامان دهند . طی نشست هایی انقلابیون زمان انتخابات را ۲۷ رجب اعلام کرده اند.
۱۴ رجب
شورای مخالفین سوریه در قطر برگزار می شود تا برای ایجاد حکومتی جدید در سوریه تصمیم بگیرد که این نشست بدون نتیجه ای پایان می یابد.
۱۵ رجب
امروز خبری خاص در رسانه های عربی و ایرانی انتشار می یابد که از دیده شدن چهره ای در قرص ماه در شب پیش حکایت دارد. همچنین ماه در شب قبل دچار خسوف شده بود.
{ در روایتی از قول امام صادق(ع) آمده است که از ایشان پرسیدند:
یابن رسول الله! فدایتان شوم. نشانه ای از خروج و قیام حضرت مهدی(عج) به من مرحمت کنید. حضرت فرمودند:
ام سعید! وقتی ماه در شب بدر ماه رجب گرفته شود و خسوف رخ دهد، مردی پس از آن خروج کند و به دنبال آن حضرت مهدی(عج) قیام خواهند کرد. دلائل الامامه ص ۲۵۹، بیان الائمه (ع) ج ۲ ص ۶۹۵ }
{ و امام صادق (ع) چنین می فرمایند که:
سالی که در آن صیحه آسمانی واقع می شود پیش از آن آیه ای در رجب خواهد بود .
از ایشان پرسیدند: آن آیه چیست؟
فرمودند: چهره ای که در ماه نمایان می شود و دستی که آشکارا اشاره می کند و ندایی که از آسمان هر کس آن را به زبان خویش می شنود . الغیبه النعمانی ص ۱۶۹، یوم الخلاص ص ۵۴۱ }
۲۱ رجب
رسانه ها از تشکیل هیئتی هفت نفره خبر می دهند که متشکل از سران کشورهای عربستان ، قطر، آمریکا، اسرائیل، ترکیه، فرانسه و انگلستان می باشد که با هدف تعیین حکومتی برای سوریه تشکیل شده است. رسانه ها زمان این نشست را ۲۷ رجب اعلام کردند که در کشور سوریه و شهر دمشق خواهد بود.
{ سفیانی از فرزندان خالد پسر یزید پسر ابوسفیان است؛ …. با هفت نفر که یکی از آنها درفشی آماده اهتزاز با خود دارد؛ خروج می کند. نسخه خطی ابن حماد ص ۷۵ }
{ امام صادق(ع) فرمود: امر سفیانی از حتمیات است و خروجش در ماه رجب خواهد بود؛ و از آغاز خروجش تا نهایت کارش پانزده ماه طول خواهد کشید که شش ماهش را در پیکار خواهد بود و چون کشورهای پنجگانه را مالک شود نُه ماه حکومت خواهد کرد و یک روز هم بیش از نُه ماه نخواهد شد. غیبت نعمانی باب ۱۸ }
{ در بحار از اما صادق (ع) روایت شده که فرمود: …. سه درفش(لشکر) حسنی؛ اموی و قیسی با هم اختلاف کنند. وقتی سفیانی خروج کند؛ آنها را چنان درو کند که نظیرش را ندیده ام. }
۲۷ رجب
نشست متشکل از سران ۷ کشور شخصی ذی نفوذ از اعراب سوریه را به عنوان رئیس جمهور سوریه معرفی میکنند و حمایت همه جانبه و نظامی خود را از او اعلام می دارند.
همچنین امروز مردم انقلابی یمن نیز رئیس جمهور منتخب خود را انتخاب کردند که یکی از شیوخ انقلابی یمن می باشد.
امروز در ایران مراسم تجلیل از رهبری برگزار شد و همچنین در طی این مراسم رهبر معظم انقلاب سمت فرماندهی کل نیروهای نظامی ایران را به یکی از فرماندهان نظامی اعطا کرد.
{ امام باقر(ع) فرمود: روز قیام سفیانی و یمانی و خراسانی در یک سال و یک ماه و در یک روز خواهد بود. بحار ج ۵۲ غیبت نعمانی }
{ امام صادق(ع) فرمود: خروج این سه تن، خراسانی، سفیانی و یمانی در یک سال، یک ماه و یک روز اتفاق می افتد. و درفش یمانی از همه هدایت کننده تر است زیرا که دعوت به حق می کند. بحار ج ۵۲ ص ۲۱۰ }
با رخ دادن اولین نشانه حتمی از علائم ظهور می توان گفت که وارد مرحله ظهور صغری شده ایم و از این پس شخصیت های مربوط به وقایع ظهور را با اسمی که در روایات از آنها ذکر شده ، نام خواهیم برد که این شخصیت ها عبارتند از: سفیانی، یمانی، سید خراسانی، شعیب بن صالح .
۲۸ رجب
سفیانی در سخنرانی در شهر دمشق اعلام می دارد که دست به اصلاحات اساسی خواهد زد و اوضاع کشور سوریه را سروسامان خواهد داد. همچنین اعلام می دارد که اسلام ناب محمدی را در منطقه جاری ساخته و از حقوق اهل سنت دفاع کرده و با هلال شیعی که هر روز رو به گسترش است مبارزه خواهد کرد و از تمامی مسلمانان اهل سنت یاری میطلبد.
{ فرزند جگرخوار از وادی یابس( بیابان خشک) خروج کند. او مردی است میان قامت؛ بد قیافه؛ دارای سری بزرگ؛ با صورتی آبله گون؛ وقتی او را ببینی پنداری که یک چشم دارد؛ نامش عثمان و پدرش (عنبسه) و از فرزندان ابوسفیان است. او وارد سرزمینی آرام با آب گوارا شود و بر منبر آن قرار گیرد. بحار ج ۵۲ ص ۲۰۵ }
۲۹ رجب
رؤسای تروریست های سلفی طی بیانیه ای مخالفت خود را با سفیانی اعلام کرده و اعلام می دارند نیروهای خود را برای مبارزه با سفیانی به سمت دمشق خواهند فرستاد.

ماه شعبان
سفیانی با استفاده از کشتار وسیع و بازداشت تروریست ها و انقلابیون به طور نسبی آرامش را بر سوریه حاکم می کند.
سفیانی ابتدا با ابقع مبارزه کرده و او را میکشد و سپس با اصهب وارد جنگ می شود و او را هم میکشد.
سفیانی از این پس در پی استیلای حکومت خود بر مناطق پنج گانه دمشق، حمص، حلب، فلسطین و اردن خواهد بود. از آنجا که سوریه کاملا تحت تسلط اوست، در ابتدا با حمایت همپیمانان غربی خود با حمله به اردن و از بین بردن حکومت از دست رفته آن، اردن را به زیر یوق خود کشیده و از منابع نظامی آن بهره میبرد و سپس با شعار آزاد سازی فلسطین اشغالی با اسرائیل گفتگوی سیاسی کرده و وارد این منطقه شده و فقط دیوارهای حایل را از بین برده و اختیارات و آزادی هایی را برای مردم فلسطین ایجاد میکند ولی تعرضی به خاک اسرائیل ندارد.
از یمن خبر می رسد که یمانی به انقلابیون یمن اعلام جهاد به سمت خانه خدا را داده است.
انقلابیون عمان و بحرین که تسلط کشور خود را بدست گرفته اند، با یمانی اعلام بیعت می کنند و خواستار پیوستن به انقلابیون یمن هستند تا برای مقابله و ورود به کشور عربستان یمنی ها را همراهی کنند.

ماه رمضان

۱۴ رمضان
حمله وسیع نیروهای سفیانی و اسرائیلی و همپیمانان اروپایی آنها به لبنان ادامه دارد و بیشتر خاک لبنان توسط مهاجمان تسخیر شده و در مقابل نیروها و جنگنده های ایرانی نیز به کمک لبنانی ها آمده و مواضع اسرائیلی و سوری را مورد اصابت موشک های خود قرار داده اند.

۱۵ رمضان
امروز ۳ ساعت از زمان طلوع خورشید گذشته بود که در نقاطی از جهان خورشید گرفتگی رخ می دهد.
} «ثعلبه‌ ازدی‌» از امام‌ باقر(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:
«دو نشانه‌ پیش‌ از ظهور قائم‌(ع‌) خواهد بود: خورشیدگرفتگی‌ در نیمه‌ ماه‌ رمضان‌ و ماه‌گرفتگی‌ در آخر آن‌. به‌ حضرت‌ عرض‌ کردم‌: یابن‌ رسول‌الله خورشید در انتهای‌ ماه‌ کسوف‌ می‌کند و ماه‌ در نیمه‌ آن‌ خسوف‌.
حضرت‌ فرمودند:خودم‌ می‌دانم‌ چه‌ می‌گویم‌؛ این‌ دو نشانه‌ای‌ است‌ که‌ از زمان‌ فرود آمدن‌ آدم‌ (از بهشت‌ به‌ زمین‌) سابقه‌ نداشته‌ است‌. الارشاد، شیخ‌ مفید، ج‌۲، ص‌۳۷۴ }
{ امام باقر (ع) فرمود: پیش از این امر پنج روز مانده گرفتگی ماه خواهد بود و (گرفتگی)خورشید پانزده روز مانده اتفاق خواهد افتاد؛ و این در ماه رمضان واقع خواهد شد و در آن هنگام حساب ستاره شناسان به هم خواهد ریخت. الغیبه النعمانی باب ۱۴ ش ۴۶ }
۱۶ رمضان
در مقابل حملات نیروهای ایرانی به مواضع اسرائیل و سفیانی، ناوهای آمریکایی واقع در خلیج فارس به همراه جنگنده های خود پالایشگاه های نفت و گاز جنوبی ایران را بمباران می کنند و ستونی از آتش در آسمان شکل می گیرد. همچنین در مقابل نیروهای ایرانی تمامی ناوهای آمریکایی موجود در خلیج فارس را مورد حمله موشکی قرار می دهند.

{ وقتی ستونی از آتش از سوی مشرق و در ماه رمضان در آسمان مشاهده نمودید تا می توانید مواد غذایی و خوراکی تهیه کنید که آن سال، سالِ قحطی خواهد بود. نسخه خطی ابن حماد ص ۶۱ }

۲۳ رمضان
در بامداد امروز تمام مردم جهان صدای بلندی را شنیدند که چون رعدی در تمام جهان پیچیده بود و مضمون این صدا آن بود که: مردم را به خودداری از ظلم، کفر جنگ و خونریزی دعوت و به پیروی از امام زمان (عج) فرا می خواند، حضرت را با نام خود و نام پدرش معرفی می کند.
خبر شنیده شدن صیحه آسمانی در غروب همان روز توسط شبکه های تلویزیونی به طور گسترده ای تکذیب می شود و آن را عملی دست ساز از شیعیان افراطی معتقد به منجی می دانند و در مقابل آن با ذکر اینکه سفیانی منجی اسلام است و یهود جامعه جهانی نوین را بهبود خواهد بخشید در رسانه های غربی و عربی پخش می شود.
{ چون ندای آسمانی در ماه رمضان شنیده شود به دنبال آن در شوال هیاهوی شدیدی رخ دهد و در ذی القعده قبیله ها جدا شوند و در ذی الحجه خونریزی اتفاق افتد، آنگاه سه بار فرمود: اما محرم چه محرمی خواهد شد، هیهات، هیهات، در این ماه، مردم بر اثر آشوب کشته شوند، ….. در شب جمعه و در سالی که زلزله ها فراوان شود، چون نماز صبح جمعه را بجای آوردید به خانه های خود روید و در و پنجره ها را ببندید و خود را بپوشانید و گوشهایتان را بگیرید وقتی آن صیحه را شنیدید سر به سجده بگذارید و بگویید: سبحان القدوس، سبحان القدوس، سبحان القدوس. هرکس چنین کند نجات یابد و هرکس چنین نکند هلاک شود. نسخه خطی ابن حماد ص ۶۰ }
ندای آسمانی

۲۵ رمضان
امشب ماه گرفتگی درنقاطی از جهان مشاهده شد.
{ نشانه حادثه ها در ماه رمضان ، نشانه ای است در آسمان که مردم پس از آن دچار اختلاف می شوند. هرگاه آن را درک کردی (ذخیره) غذایت را بیشتر کن. یوم الخلاص ص ۵۴۲ }

۲۶رمضان
سفیانی با فتح لبنان آماده حرکت به سمت عراق می شود و با تجهیز قوا توسط همپیمانان اروپایی و یهودی خود لشکری چند صد هزار نفری را مهیا می کند. همچنین سی هزار نفر از دروزی های ساکن سوریه و اردن و لبنان و فلسطین (بنی کلب) با او بیعت میکنند.
{ سفیانی با سیصد و شصت سواره شورش می کند تا این که به دمشق می رسد و در ماه رمضان هم سی هزار نفر از قبیله بنی کلب با او بیعت می کنند. یوم الخلاص ص ۶۷۱، بیان الائمه (ع) ج۲ ص ۵۸۶ }
۲۷ رمضان
حکومت ترکیه که قسمت هایی از شمال عراق را تصرف کرده به سفیانی اعلام می کند که در صورت هجوم به عراق با سفیانی وارد جنگ خواهد شد. از طرفی نیروها و جنگنده های روسیه وارد خاک عراق شده و در نزدیکی مرز سوریه قرار می گیرند و برای جنگ با سفیانی اعلام آمادگی می کنند.

ماه شوال

۳ شوال
آشوب ها و انقلاب ها در عراق بسیار گسترده شده و اوضاع بسیار آشفته است و نبود نظام حکومتی باعث شده که قحطی و گرسنگی در عراق بیداد کند.
{ وقتی صیحه آسمانی در ماه رمضان واقع شد، پس از آن در ماه شوال آتش جنگ برافروخته گشته و مردم برای تهیه غذا مهاجرت کرده و در ماه ذیقعده با هم می جنگند. بیان الائمه(ع) ج۲ ص۴۳۱، منتخب الاثر ص ۴۵۱، یوم الخلاص ص ۲۸۰ }
۵ شوال
نیروهای سفیانی و همپیمانانش به نزدیکی شهر دیرالزور سوریه رسیده و خود را برای درگیری با نیروهای ترک آماده می کنند.
۱۰ شوال
سفیانی و همپیمانان غربی او در راه عراق در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه و عراق با نیروهای ترک و روسیه که در مقابل او قرار دارند جنگ سختی را انجام می دهد که منجر به کشته شدن بیش از صد هزار نفر می شود ( جنگ قرقیسیا).
{ کعب الاحبار می گوید: در فتنه شام یا کمی بعد از آن در نزدیکی فرات جنگ عظیمی روی خواهد داد و … و این واقعه بعد از تکان و صیحه و بعد از شکستی است که در ماه رمضان اتفاق می افتد … عقد الدرر ص ۵۸ }
{ سفیانی با ترک ها جنگیده و بر آنها غلبه کند؛ سپس در زمین؛ دست به فساد زند؛ آنگاه وارد زوراء (بغداد) شده و مردم آنجا را بکشد. کتاب لوائح الأنوار البهیه نوشته سفارینی حنبلی }
۲۵ شوال
یمانی با تشکیل ارتش چند هزار نفری متشکل از نیروهای یمنی و بحرینی و عمانی آماده حمله به عربستان می شود.

۲۶ شوال
به دلیل خشکسالی و بلایای طبیعی مختلف و جنگها، مردم در نقاطی از دنیا دچار کمبود غذا شده اند و در پی یافتن غذا می باشند.

ماه ذی القعده

۲ ذی القعده
سفیانی پس از تجهیز دوباره نیروهای خود لشکری ۷۰ هزار نفری آماده کرده و به سوی عراق حرکت می کند.

۵ ذی القعده
قبایل یمنی به سمت عربستان پیش رفته اند و با قبایل عربستانی درگیر جنگ می باشند. همچنین در خود عربستان در قسمت های مرکزی و شمالی قبایل مختلف عربستان با یکدیگر به جنگ و خونریزی مشغولند و با شیعیان نیز میجنگند.
{ …. و عرب عنان گسیخته شود؛ و هرکس که وسیله دفاع دارد آن را برافرازد؛ و شامی ظاهر شود؛ و یمانی روی آورد؛ و حسنی حرکت کند؛ آن وقت صاحب این امر با ارثیه رسول خدا(ص) از مدینه به سوی مکه خروج خواهد کرد. بحار ج ۵۲ ص ۳۰۱ }
۲۱ ذی القعده
لشکر سفیانی پس از موشک باران گسترده شهر بغداد، حمله زمینی به این شهر را آغاز کرده که منجر به کشته شدن هزاران عراقی شده است.
ماه ذی الحجه

۸ ذی الحجه
سفیانی با فراهم آوردن سپاهی متشکل از ۱۳۰ هزار نفر به سمت نجف حرکت می کند.
۹ ذی الحجه
سپاه سفیانی به نجف رسیده پس از کشتار وسیع مردم، گروهی از سپاه شامل ۶۰ هزار نفر در کنار مقبره هود ساکن می شوند و سپاهی شامل ۷۰ هزار نفر به سمت کوفه می روند.
{ سفیانی سپاهی مرکب از یکصد و سی هزار نفر به کوفه روانه سازد که در روحاء و فاروق فرود آیند. شصت هزار نفر از آنان در کوفه متمرکز گردند که جایگاه قبر هود پیامبر(ع) در نخلیه است. بحار ج ۵۲ ص ۲۷۳ }
در عربستان مهاجمان سعودی حجاج را در صحرای عرفات به قتل می رسانند و درگیری بین قبایل عرب و حجاج بسیار گسترش می یابد.
{ مردم با یکدیگر به حج روند و بدون پیشوا روانه عرفات گردند و آنگاه که در منی منزل کردند، همچون افرادی که به هاری دچار شده اند به جان هم افتند تا آنکه عقبه را سیل خون فراگیرد. نسخه خطی ابن حماد ص ۶۰ }

۱۰ ذی الحجه
سپاه سفیانی وارد کوفه شده و اقدام به کشتار وسیع شیعیان کرده است و مسجد کوفه و مسجد سهله به طور کامل تحت تسلط نیروهای سفیانی قرار گرفته است.
{ سفیانی وارد کوفه شود و سه روز به غارت آن پرداخته و شصت هزار نفر از اهالی کوفه را به قتل رساند و هجده شب در آنجا بماند. آنگاه پرچم های سیاه وارد منطقه شده و در کنار آب توقف کنند. نسخه خطی ابن حماد ص ۸۴ }

۱۴ ذی الحجه
پس از ۳ روز قتل و غارت گسترده سفیانی در شهر کوفه، یکی از رهبران دینی کوفه به همراه جمعی از انقلابیون در کوفه بر علیه نیروهای سفیانی به مبارزه برمی خیزد.

۱۶ ذی الحجه
جنبشی که علیه سفیانی بپا خواسته بود، توسط نیروهای سفیانی سرکوب شده و رهبر آنها در بین راه حیره و کوفه بدست یکی از فرماندهان سپاه سفیانی کشته می شود.

۱۸ ذی الحجه
انقلابیون یمن قسمت های جنوبی عربستان را به تصرف خود در آورده اند و به سمت قسمت های مرکزی عربستان در حرکتند.

۲۵ ذی الحجه
شخص جوانی که خود را فرستاده امام زمان(عج) معرفی می کند به هنگام نماز عشاء در کنار کعبه در بین رکن و مقام قرار میگیرد و پیامی را از سوی امام زمان(عج) قرائت می کند که پس از این عمل با اطلاع یافتن نیروهای سعودی ، آنها او را در همانجا در بین رکن و مقام به دستور امام جماعت حرم سر از بدنش جدا می کنند.
{ …. حضرت علی (ع) فرمود: کشتن نفس محترمی در روزی محترم؛ در شهری محترم؛ از طایفه ای از قریش. قسم به پروردگاری که دانه را شکافت و بشر را آفرید؛ آنان پس از کشتن او بجز پانزده شب حکومت نخواهند کرد…. غیبت نعمانی باب ۱۴ ش ۱۷ }
{ … حضرت صادق (ع) فرمود: نابودی عباسی؛ و خروج سفیانی؛ و کشته شدن نفس زکیه؛ و فرو رفتن زمین در بیدا؛ و صدایی از آسمان. … حضرت فرمود: نه ؛ اینها مانند رشته منظمی به دنبال هم خواهند آمد. غیبت نعمانی باب ۱۴ ص ۳۶۹ }
۲۸ ذی الحجه
نیروهای خراسانی از سمت بصره وارد عراق شده و تا نزدیکی کوفه پیش می روند و درگیری سختی بین نیروهای خراسانی و سفیانی در جریان است.
{ امام باقر(ع) فرمود: و سفیانی سپاهی به کوفه روانه کند …. در این بین به ناگاه پرچمهایی از جانب خراسان روی آور شوند و به سرعت طی منازل کنند و همراه آنها یک تن از یاران و اصهاب حضرت قائم(ع) خواهد بود. بحار ج ۵۲ ص ۲۳۷ }
{ ….. در این حال لشکری از خراسان می آید و در کنار دجله منزل می کند. بحار ج ۵۲ ص ۲۲۲ }

ماه محرم

اول محرم
با حمله نیروهای خراسانی به داخل خاک عراق، ناوهای آمریکا در خلیج فارس حمله به مواضع ساحلی ایران را آغاز می کنند و جنگ سختی در منطقه خلیج فارس در جریان است.

۲ محرم
امروز خبرگزاری ها از زلزله شدید در تهران خبر می دهند که شدت آن نزدیک به ۷/۵ ریشتر است و موجب خرابی بسیار و کشته شدن تعداد بسیاری از پایتخت نشینان شده است، در پی این حادثه نیروهای خراسانی از خاک عراق خارج می شوند و عقب نشینی می کنند تا به اوضاع کشور رسیدگی شود.
{ … و (در هنگام وقوع این واقعه) خسفی در مشرق و خسفی در مغرب و خسفی در جزیره العرب روی خواهد داد. عقد الدرر ص۳۴۰ }
{ کعب الاحبار گفت: … ظاهر می شود با طلوع ستاره آخر یا ستاره سرخ (یعنی ایرانیان)؛ و خراب شدن زورا و آن ری است؛ و خسف و فرو رفتن مزوره و آن بغداد است؛ ….. بحار ج ۵۲ ص ۲۲۶ }
{ حذیفه بن یمان گفت: شهری در نزدیکی شرق ساخته خواهد شد که در آن اتفاقی خواهد افتاد که اهل آن نظیرش را نشنیده باشند؛ سپس معلوم شود از این واقعه و واقعه ای که قبل از آن در شام اتفاق افتاده حدود چهارصد هزار کشته برجای گذاشته است؛ سپس حضرت مهدی(ع) بر اثر این دو واقعه همراه سیصد و سیزده سوار خروج می کند … صراط المستقیم }
مقاله مشخصات تهران آخرالزمان

زلزله تهران از واقعیت تا توهم
۳ محرم
با رخ دادن واقعه هولناک تهران، عزاداری حسینی در دیگر شهر های ایران رنگ و بویی دیگر به خود گرفته و از تمام نقاط ایران مردم برای کمک به زلزله زدگان عازم تهران شده اند.

۵ محرم
در پی عقب نشینی نیروهای خراسانی، سفیانی سپاهی را در تعقیب آنها به سمت بصره می فرستد، همچنین سفیانی سپاهی را به سمت کشور عربستان گسیل می دارد.
{ …. برای لشکر مشرق(ایران) شکستی از درون و از پشت جبهه روی می دهد؛ لذا لشکر جبهه را ترک می کنند و روانه سرزمین خراسان(ایران) می شوند و لشکر سفیانی هم در طلب آنها روانه خراسان می شوند و بسیاری از شیعیان آل محمد(ص) را می کشند؛ بعد از این جریان است که اهل خراسان در طلب مهدی(ع) قیام می کنند. عقد الدرر ص ۸۷ }
۶ محرم
سپاه سفیانی از اوضاع آشفته کشور استفاده کرده و با کمک نیروهای آمریکایی در خلیج فارس، شهر های جنوبی ایران را مورد حمله موشکی قرار می دهد.
{ این نکته نشانگر گستردگی و پراکندگی نیروهای وی در عراق و مرزهای ایران است که فرضیه وجود نیروی دریایی سفیانی و هم پیمانان غربی وی را در خلیج فارس تایید می کند. کتاب عصر ظهور ص ۱۴۸ }
۷ محرم
سپاه سفیانی وارد شهر مدینه شده و دست به کشتار وسیع شیعیان زده و در پی جستجوی محمد بن الحسن برآمده و همچنین تمام سران مذهبی را کشته و اقدام به بازداشت بسیاری از مقابله گران می کند. آنها یک برادر و خواهر به نام محمد و فاطمه را بر بالای درٍ مسجد النبی به دار می آویزند.
انقلابیون یمن به نزدیکی شهر مکه رسیده اند و آماده هجوم به سمت مکه می باشند.
{ …. پس فرمانده لشکر به سوی مدینه حرکت می کند و آنجا را به تصرف در می آورد و دست به قتل و غارت می زند ……. و دو خواهر و برادر از قریش را می کشد که اسم آنها محمد و فاطمه است و آنها را جلو درِ مسجد مدینه دار می زند. ملاحم و فتن باب ۱۰۷ }
{ برخی روایات، باقی ماندن لشکریان سفیانی در مدینه را تنها چند روز ذکر می کنند. کتاب عصر ظهور ص ۱۴۱ }
۸ محرم
در هنگامه بعد از نماز عشاء فردی ناشناس امام جماعت خاطی حرم کعبه را به قتل می رساند و می گریزد.
سپاه سفیانی حمله گسترده زمینی خود را به داخل خاک ایران آغاز کرده و شهرهای آبادان و خوزستان را به تصرف خود در می آورد و تا نزدیکی شهر مسجد سلیمان پیش می رود.
{ … و مردم جهان دچار اختلاف شده باشند؛ و حکومت های آنها دچار لغزش و ضعف شده باشد؛ و مردم حالشان عوض شده باشد … و خروج حضرت قائم (ع) هنگامی است که مردم ( و شیعیان) به یأس رسیده باشند. بحار ج ۵۲ ص ۳۴۸ }
{ ابوبصیر از امام محمد باقر(ع) روایت کرده است که فرمود: حضرت قائم در سالهای فرد مانند نه؛ یک؛ سه؛ پنج؛ قیام خواهد کرد. ….. بحار ج ۵۲ ص ۲۳۵ }
{ جابر از امام باقر(ع) نقل کرده که حضرت فرمود: حضرت مهدی (ع) در وقت عشاء در مکه ظاهر می شود و همراه اوست پرچم و پیراهن و شمشیر و علامات و نور و بیان رسول خدا(ص). ….. عقدالدرر ص ۱۴۵ }

{ امام جواد (ع) فرمود:«گویى می¬ نگرم که قائم علیه¬ السلام، میان رکن و مقام ابراهیم در مسجدالحرام ایستاده است و در آغاز قیام, جبرئیل فرشته امین وحى، در برابر او قرار گرفته و ندا میدهد که «اَلبَیْعهُ للّه» هر کس می ¬خواهد براى خدا بیعت کند بشتابد و با حجت خدا بیعت نماید. پس در آن هنگام، پیروان او از اقصی نقاط گیتی به سوی او می‏ شتابند، تا این‌که با آن حضرت بیعت کنند. پس خداوند به وسیله او زمین را پر از عدل و داد می‏ سازد؛ آن‏سان که پر از ظلم و جور شده است. الارشاد شیخ مفید ج ۲ ص ۳۷۹ ، النعمانی ص ۲۸۲ ، بحار ج ۵۲ ص ۲۹۷ }

۹ محرم و ۱۰ محرم
در هنگام نماز مغرب و عشاء امام زمان (عج) وارد مسجد الحرام شده و یاران حضرت به حضور او رسیده و نماز مغرب و عشاء را اداء می کند و بعد با تهاجم نیروهای سعودی روبرو می شوند که یاران حضرت در برابر نیروهای سعودی مقابله می کنند ،همچنین انقلابیون یمنی که از صبح بیرون شهر مکه قصد داخل شدن به شهر را دارند همچنان در حال جنگ با نیروهای سعودی می باشند.تا پایان شب درگیری ها ادامه دارد و در در پایان شب مکه به طور کامل در اختیار یاران حضرت و نیروهای یمنی قرار می گیرد. رؤسای انقلابیون و تعدادی افراد سرشناس که از قبل بدنبال امام زمان(عج) به مکه آمده بودند، نزد حضرت می رسند تا با او بیعت کنند ولی حضرت ابتدا از این کار ممانعت می کند و امام شب را در کنار کعبه به راز و نیاز سپری می کنند و پس از نماز صبح با نزول حضرت جبرئیل ، امام با یاران خود بیعت می کنند و صبحگاه قیام خود را علنی می کنند و پیام جهانی امام زمان (عج) در تمام نقاط جهان به همگان می رسد.

 

به دلیل پیوسته بودن حوادث بعد از ظهور، از تاریخ ۱۰ محرم به بعد از درج تاریخ اجتناب کرده و داستان پیشگزیده را به صورت اجمالی تا سرنگون شدن سفیانی بیان میکنیم :
سپاه سفیانی با اطلاع از حضور امام در مکه، از مدینه راهی مکه می شوند تا با امام مقابله کنند، ولی در بین راه در سرزمین بیداء به زمین فرو می روند.
{ پناهنده ای به خانه خدا پناه برد اما لشکری به سوی او فرستاده شود، چون به بیابان مدینه رسند، زمین آنها را ببلعد. مستدرک حاکم: ۴ ص ۴۲۹ / بحار ج ۵۲ ص ۱۸۶ }
{ …. پس وقتی آن پناهنده شده به مکه داستان آنها را بشنود، خروج کند. نسخه خطی ابن حماد ص ۹۰ }
{ به گفته روایات، امام(عج) از مکه خروج نمی کند مگر پس از وقوع معجزه فرورفتن سپاه سفیانی در زمین. کتاب عصر ظهور ص ۳۰۱ }
بعد از رخ دادن آخرین نشانه حتمی ظهور که خسف بیداء است، امام زمان(عج) با پیوستن سپاه انقلابیون و قبایل شیعیان شرق عربستان به یاران حضرت، با تشکیل سپاهی ۱۰ هزار نفری عازم مدینه می شود. در راه مدینه به امام خبر می رسد که حاکمی که امام برای مکه انتخاب کرده بود به قتل رسیده به همین جهت مجددا به مکه بازگشته و قاتلین را کشته و حاکم جدیدی برای مکه انتخاب می کند و سپس به مدینه می رود و در آنجا پس از جنگ و کشتار باقیمانده سپاه سفیانی و نیروهای سعودی در مدینه را نابود کرده و همچنین زندانیان راآزاد کرده و اوضاع را سروسامان می دهد.
سپاه امام به سوی عراق رهسپار می شوند ولی ایشان با اسکورت جنگنده های ایرانی وارد خاک ایران می شوند. در این هنگام نیروهای ایرانی به فرماندهی شعیب بن صالح با تمام قوا در برابر نیروهای سفیانی ایستاده اند و در این هنگام جنگ سختی در منطقه استخر در نزدیکی شهر مسجد سلیمان روی می دهد و یاران خراسانی به پیروزی می رسند و نیروهای سفیانی از خاک ایران عقب نشینی کرده و به خاک عراق فرار می کنند ولی نیروهای ایرانی آنها را تعقیب کرده و همچنان به جنگ و کشتار آنها ادامه می دهند تا وارد بصره می شوند.
{ ثوبان می گوید: موقعی که دیدید پرچمهای سیاه از طرف خراسان خارج شدند خود را به آنها برسانید …… زیرا مهدی (ع) خلیفه خدا در میان آنهاست. ملاحم وفتن باب ۹۴ }
{ امیر المومنین علی (ع) فرمود: سفیانی با صاحب پرچمهای سیاه در جایی به نام باب استخرروبه رو می گردد. ….. جنگی بزرگ روی می دهد و صاحبان پرچمهای سیاه پیروز می شوند و لشکریان سفیانی شکست می خورند و پا به فرار می گذارند. در آن هنگام است که مردم آرزوی مهدی(ع) می کنند و به جستجوی او می پردازند. عقدالدرر ص ۱۲۷ }
{ وقتی امام از مدینه عازم عراق است نخست در بیضاء استخر فرود می آید و ایرانیها با حضرت بیعت می نمایند و در آنجا به فرماندهی امام مهدی(عج) وارد کارزار با سفیانی شده و او را شکست می دهند. در پی این نبرد حضرت با هفت کجاوه نور که معلوم نیست در کدام یک از آنهاست، وارد عراق می گردد. کتاب عصر ظهور ص ۱۴۷ }
پس از پیروزی در این جنگ تمام ملت ایران بدنبال امام زمان(عج) می گردند و به دنبال خبرهای ایشان هستند که متوجه می شوند ایشان در قم حضور دارند و بزرگان و مراجع به دیدار ایشان رفته اند.
{ امام صادق(ع) فرمود: آیا می دانی چرا این شهر را قم می نامند؟ عرض کردم: خدا و رسولش آگاه ترند. فرمود: زیرا اهل قم، اطراف قائم آل محمد(عج) گرد آمده و با او قیام نمایند و در کنار او ثابت قدم مانده و او را یاری کنند. بحار ج ۶۰ ص ۲۱۶ }
نیروهای خراسانی و یمانی تا کوفه پیش می روند و در کوفه بهم پیوسته و به جنگ گسترده ای با نیروهای سفیانی می پردازند و سپاه سفیانی پس از شکست های پیاپی از خاک عراق خارج شده و به شام عقب نشینی می کنند و یاران حضرت بر تمام عراق و عربستان مسلط می شوند.
در طی یک عملیات امنیتی و نظامی امام زمان (عج) به وسیله هفت جت ایرانی وارد خاک عراق می شوند و در فرودگاه نجف فرود می آیند و سپس به کوفه می روند.
{ امام زمان(عج) با هفت قبه نور در پشت کوفه فرود آید و مشخص نشود که در کدامیک قرار دارد و این آیه مربوط به زمان فرود او است. تفسیر عیاشی برای آیه ۳۳ سوره الرحمن }
{ ممکن است این حادثه کرامتی آسمانی نسبت به حضرت باشد و شاید هم تعبیری از ورود امام(عج) بوسیله یک اسکادران هواپیما و یا وسائل مشابه باشد که در روایات به <قبه نور> تعبیر شده است. کتاب عصر ظهور ص ۳۰۹ }
ایشان کوفه را محل حکومت خود قرار داده و دست به اصلاحات اساسی در عراق زده و اوضاع عراق را سروسامان داده و شورشیان را نیز سرکوب می کنند و سپس با کشورهای متخاصم چون ترکیه وارد جنگ می شوند و کشور ترکیه توسط یاران امام فتح می شود.
{ اولین پرچمی که برای جنگ برافراشته شود؛ جهت مقابله با ترکان است که به شکست آنان منتهی گردد. معجم أحادیث الامام المهدی: ۱ ص ۳۲۸ }
{ نخستین سپاهی که حضرت مهدی تدارک می بیند به سوی ترک ها گسیل می دارد و پس از شکست و به اسارت درآوردن آنها و به غنیمت گرفتن اموالشان راهی شام گردیده و آنجا را فتح می نماید. بشاره الاسلام ص ۱۸۵ }
پس از چند ماه امام با تجهیز سپاهی چند صد هزار نفری به سمت شام برای جنگ با سفیانی می رود و با فرار سفیانی به بیت المقدس، ایشان نیز بدانجا هجوم برده و بعد از شکست سفیانی و همپیمانان یهودیش ، بیت المقدس را فتح کرده و سفیانی به دست یاران امام کشته می شود. همچنین تعدادی از فرماندهان سپاه سفیانی که به یکی از کشورهای اروپایی فرار کرده بودند ، پس از تهدید آن کشور به جنگ، این فرماندهان را بازگردانده و توسط نیروهای امام کشته می شوند.
{ درفش های سیاه از خراسان بیرون آیند که چیزی جلودارشان نیست تا در ایلیاء (قدس) به اهتزاز درآیند. ترمذی در کتاب سنن ج ۳ ص ۳۶۲ }

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.