بیرون آوردن تورات و انجیل واقعی در عصر ظهور

—«(بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم وَ بِه ذِکرِ الحُجَّهِ بنِ الحَسَنِ العَسکَری)»—

امام باقر (ع) فرمودند :
« مهدی (عجّ) برای این « مهدی » نامید شده که مردم را به امری پنهان هدایت می کند و تورات و سایر کتاب های خداوند متّعال را از غاری در « انطاکیّه » بیرون می آورد و میان اهل تورات با تورات و میان اهل انجیل با انجیل و بین اهل زبور با زبور و بین اهل قرآن (مسلمانان) با قرآن حُکم می کند . »
(غیبت نعمانی ، باب ۱۳ حدیث ۲۶)
همچنین (امام باقر – علیه السلام) فرمودند :
« مهدی (عجّ) ، تابوت سکینه را از غاری در انطاکیه بیرون می آورد . »
(روزگار رهایی ، ج۱ ص۴۵۴)
در کتاب «نزول مسیح (ع) و ظهور موعود (عجّ)» ص۳۹۶ می نویسد :
« قائم منتظَر (عجّ) می خواهد برای همیشه به نفوذ یهود و نصارا و دیگر دین ها و آیین های توحیدی و غیر توحیدی پایان دهد و تنها پرچم برافراشته ، پرچم آن حضرت (عجّ) باشد [ که پرچم عدل و صلح و دوستی است ] ؛ زیرا وی از غار انطاکیه ، تابوت سکینه را بیرون می آورد که نسخه ی اصلی تورات و انجیل در آن است. پس از آن ، در میان اهل تورات به تورات و اهل انجیل به انجیل حکم می کند و آنان را بر اساس همین کتاب ها ، به پیروی از خویش فرا می خواند . »
انطاکیه => شهری در روم باستان بوده که به دست یونانیان در سال ۳۰۰ پیش از میلاد مسیح (ع) بنا شده و هم اکنون جزء کشور ترکیه است .
(فرهنگ نامه ی مهدویّت ، ص۹۳)
انطاکیه برای مسیحیان مانند مدینه برای مسلمانان است. آنجا پس از بیت المقدّس ، دومین شهر مذهبی مسیحیان به حساب می آید ؛ چرا که حضرت مسیح (ع) دعوت خود را از بیت المقدّس آغاز نمود و بعد ها گروهی از ایمان آورندگان به او ، به انطاکیّه هجرت کردند.
(موعود نامه ، ص۱۳۶)
تابوت سکینه = > به قول مشهور از امام باقر (ع) روایت شده است ، صندوقی بود که خداوند آن را در اختیار مادر موسی (ع) نهاد که نوزاد خویش را در آن قرار دهد و به دریا (یا رود نیل که از دریا کم نمی آورد) افکند .
آن صندوق نزد حضرت موسی (ع) بود و چون مرگش فرا رسید ، الواح تورات و زره خود و آنچه از آثار نبوّت نزدش بود در آن نهاد و به وصیّ خویش ، یوشع بن نون سپرد .
(موعود نامه ، ص۲۱۵)
(اضافه ی این جانب :
این تابوت هماکنون برای مسیحیان و یهودیان بسیار مقدّس است و آثار فرهنگی خود یعنی موزیک ویدئو ها و حتی بازی های خاص ، آن را نشان می دهند و یا از آن یاد می کنند.
پاندورا باکس (جعبه ی پاندورا) یکی از نام هایی است که در بازی هایی مثل گاد آو وار و … نشانش دادند و از آن به عنوان جعبه ی قدرت خدایان یاد کرده اند.
در بازی ایج آو متالوژی ، نوشتن این عبارت باعث می شود به شما قدرت خدایان عطا شود.
در مستند های آخرالزّمانی ای که به مسائل مسیحیّت و یهودیّت و کلیساها و قوم لوط (همجنس گرایان امروزی) اشاره می کنند ، به این تابوت هم اشاره کرده اند و بعضی از گفته های مذکور ، از آنجا گرفته شده است.)

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.