سنگ های شفابخش مخصوص کودکان

در ادامه ی مطلب قبلی، در اینجا سایر سنگ هایی را که برای کودکان اثرات مفید و درمانی دارند، بیان می کنیم.

 

کوارتز شفاف: 
کوارتز شفاف یا «سنگ شفابخش» نوعی کریستال است که برای همه نوع درمان به کار می رود. هر سنگ کوارتز در واقع نیرو و انرژی خاصی دارد و از خاصیت شفابخشی ویژه ای برخوردار است. وقتی که کودک تکه ای از این سنگ را در دست می گیرد، انرژی آن یا خیلی آهسته تخلیه می شود یا خیلی سریع و ناگهانی. در حین خالی شدن انرژی سنگ، کودک احساس می کند که گویا در معرض یک شوک الکتریکی ملایم قرار گرفته است. همین انرژی طبیعی، کافی است که هر گونه احساس ناراحتی و غم از کودک دور شود و حالت منفی احساسی در او تغییر کند و احساس شادابی و نشاط پیدا کند. اگر کسی چندین تکه از این سنگ به همراه داشته باشد، گویا انواع مختلفی از سنگ های شفابخش را به همراه دارد، زیرا هر تکه از سنگ کوارتز شفاف دارای خاصیت درمانی خاصی است و او می تواند از آنها در موارد و موقعیت های گوناگون استفاده کند. مجموعه این سنگ ها همچنین برای سازماندهی افکار پراکنده و از بین بردن نیروهای منفی مفید هستند. 

کوارتز سرخ: 
کوارتز سرخ یا «سنگ عشق و دوستی» یکی دیگر از سنگ های چند منظوره شفابخش است، به ویژه برای کودکانی که احساسات آزار دهنده و یا تمایلات پرخاشگرانه دارند. کوارتز سرخ می تواند زخم های یک قلب شکسته را که در اثر رو در رویی با واقعیتی تلخ و خشن، آسیب دیده است التیام بخشد. کوارتز سرخ برای بچه هایی که بی قرار و بسیار فعال هستند و مبتلا به تشویش و نگرانی، ترس، اضطراب، دلواپسی و بسیاری از اختلافات روحی دیگر هستند آرامش به ارمغان می آورد. برخی فواید عصب شناسی نیز دارد، یعنی اگر این سنگ را در بالای مراکز عصبی نگه داریم، گرفتگی عضله از بین می برد و عضله شل می شود. در مورد قلب های جوان، کوارتز سرخ می تواند کمک کند تا چاکراهای قلب باز نگه داشته شود و به قلب حیات می بخشد و آن را حفظ می کند. این سنگ انرژی های خوب را وارد قلب کرده و از ورود انرژی های بد جلوگیری می کند. 

سنگ لاجورد: 
سنگ لاجورد یا «سنگ موازنه روحی» یک متعادل کننده باور نکردنی برای کودکانی است که قابلیت های روانی فوق العاده ای را از همان دوران اولیه زندگی خود نشان می دهند. رنگ آبی تیره این سنگ باعث تحریک هوشیاری و خود آگاهی و پالایش بصیرت معنوی در کودک می شود. سنگ لاجورد زمینه را برای قبول خود و پذیرش نعمت هایی که به او ارزانی شده است آماده می کند و به کودک کمک می کند که به آگاهی معنوی برسد. این سنگ دارای قدرت های محافظ است و همه حس های روحی – روانی را تحریک می کند و از همین رو بسیار ارزشمند است. 

یشم سبز: 
یشم سبز یا «سنگ تسکین دهنده احساسات» را به راحتی می توان برای بچه ها تهیه کرد و مثل جواهر آلات معمولی مورد استفاده قرار داد. بچه های حساس و هیجانی اغلب به یک وسیله محافظت کننده احتیاج دارند که همراهشان باشد و از این طریق مطمئن شوند که احساساتشان بر آنها غلبه نمی کند و آنها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. این سنگ اعتماد به نفس و اتکا به خویشتن را به بچه تقویت می کند. یشم سبز به فرد ایمان می بخشد تا در زندگی به تک تک آرزوهای خود برسد. 

چشم ببر: 
سنگ چشم ببر با لایه های نازک قرمز رنگی که در آن وجود دارد هنگامی که به سمت جلو و عقب تکان داده می شود، نور را در مسیر معینی منعکس می کند و به نظر می رسد چشم یک ببر به شما خیره شده است! اجازه دهید کودکتان نیروی این سنگ را کشف کند. این سنگ برای بچه هایی که از نظر روحی سرکوب شده اند بسیار خوب است و قوای روحی – روانی آنها را تقویت می کند. 

سولفید آهن: 
سولفید آهن یا «سنگ محافظ و نگهبان» به شکل های مختلف وجود دارد، صفحات دایره شکل تا مکعب های مختلف سطح براق و برنجی این سنگ، بچه ها را به طرف خود جلب می کند. این سنگ شبیه آینه ای کوچک است که انرژی های منفی را از بچه دور می کند و کودک حس می کند که از نظر جسمانی در وضعیت کاملی قرار دارد و سرشار از عشق است.

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.