مسواک وبهداشت دهان

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: چوب‌های درخت مسواک از پوسیدگی دندان و بیماریهای دهان جلوگیری می‌کند و ضدعفونی کننده بسیار قوی برای دهان است.

به گزارش «شیعه نیوز» ،‌محمد صالحی سورمقی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: استفاده از چوب‌های درخت مسواک برای تمیز کردن و سفید شدن لثه‌ها توصیه می‌شود و بسیاری از افراد در دنیا از این گیاه برای تمیز کردن دندانهایشان به عنوان مسواک استفاده می‌کنند. 
وی گفت: چوب‌های درخت مسواک از پوسیدگی‌های دندان و بیماریهای دهان و آفت دهان پیشگیری می‌کند. چوبهای درخت مسواک ضد عفوی کننده قوی دهان است و از آماس و زخم لثه و دهان نیز پیشگیری می‌کند. 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: گیاه مسواک یکی از غنی‌ترین منابع فلوراید در بین گیاهان است که ترکیبات ضد میکروبی این گیاه باعث اثرات ضد میکروبی، ضد پلاک و ضدعفونی کننده است و در از بین بردن بوی دهان بسیار مفید است. 
صالحی سورمقی گفت: داروی پرسی‌کا حاوی عصاره‌ سه گیاه مسواک، بومادران و نعناع است. بومادران دارای خواص بندآورنده قوی خونریزی، التیام زخم‌ها، ضد میکروب، ضد ویروس، ضد درد و ضد ورم است که می‌تواند برای دندانها بسیار مفید باشد. 
وی بیان داشت: نعناع به کار برده شده در داروهای پرسی‌کا به علت داشتن اسانس دارای خاصیت ضدمیکروبی بسیار قوی است که در اکثر خمیردندانها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.