استرس وتغذیه

به نقل از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، تغذیه صحیح و متعادل، روند رشد را میسر می‌کند و به تندرستی و طول عمر می‌انجامد علاوه برآن با تاثیر روی اعصاب و روان، سبب رشد فکری نیروهای روانی می‌شود.
سبزی های یخ‌زده، مواد انرژی‌زا و شکلات‌ها، چاشنی‌ها، چای سرد و پودرهای نوشیدنی، آب معدنی و ساندویچ نیمه آماده از جمله غذاهایی است که در صورت مصرف طولانی مدت، فرد را دچار بیماری‌های مزمن می‌کند.
افراد باید هنگام غذا خوردن از کار کردن، رانندگی، دعوا یا نگاه کردن به تلویزیون به ویژه برنامه‌های مهیج و پریشان کننده و همچنین اخبار دوری کنند.
این گزارش توصیه کرده است، پیش از غذا خوردن، نفس عمیق کشیده و یا آهنگ ملایمی گوش کرد زیرا باعث ایجاد محیطی آرام و بدون دغدغه هنگام صرف غذا می‌شود.
این گزارش می‌افزاید: بهتر است افراد روز خود را با خوردن یک صبحانه سالم شروع کنند تا بدن آنان بتواند سوخت و ساز خود را افزایش دهد، همچنین خوردن صبحانه کامل، نسبت به سایر وعده‌های غذایی بهتر است، زیرا برای سوزاندن کالری دریافتی، زمان به اندازه کافی وجود دارد.
بنا به اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، کلید یک رژیم سالم و متنوع، مصرف تمام انواع غذاهای سالم شامل میوه و سبزی، نان، غلات، سیب‌زمینی و مقدار ناچیزی چربی و قند است.
در گروه غذایی، چربی‌ها باید تا ۳۰ درصد از کالری دریافتی روزانه را تشکیل دهند و بهترین چربی‌ها، روغن‌های مایع گیاهی مانند روغن‌دانه آفتاب‌گردان، ذرت یا کانولا است.

برچسب ها :

نـظـرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.